Bestseller Tower – najwyższy drapacz chmur w UE powstanie niemal w szczerym polu. Będzie go widać z 60 km

Bestseller Tower

Duński gigant odzieżowy Bestseller postanowił zbudować nową siedzibę. Bestseller Tower będzie najwyższym budynkiem biurowym w Unii. Powstanie w miasteczku Brande liczącym 7 tys. mieszkańców.

Bestseller Tower ma mieć 320 metrów wysokości. Będzie zatem wyższy od londyńskiego drapacza chmur The Shard liczącego 306 metrów i dotąd uznanego za najwyższy budynek biurowy w Unii Europejskiej. Od Bestseller Tower będzie wyższa w zachodniej Europie wyłącznie Wieża Eiffla.

Nowy obiekt zostanie zbudowany w niewielkim miasteczku Brande znajdującym się w centralnym miejscu Półwyspu Jutlandzkiego. W nim i dookoła aż po horyzont nie ma żadnych wysokich budynków. Przez to Bestseller Tower będzie widoczny z odległości około 60 km.

Skąd pomysł budowy tak wysokiego budynku w mało znanej mieścinie gdzie nie ma żadnych wysokich budynków? Brende jest od 1975 roku siedzibą spółki odzieżowej Bestseller, do której należą między innymi marki Vero Moda oraz Jack and Jones. Dzisiaj Bestseller jest gigantem – ma około 2700 własnych sklepów w wielu miejscach świata i zatrudnia 15 tys. pracowników. Ma też 10 proc. udziałów w Zalando. A jej założyciel Anders Holch Povlsen jest najbogatszym Duńczykiem i dalej chce by siedzibą Bestsellera było miasteczko, w którym spółka powstała.

Mieszkańcom i radnym w Brande pozornie szalony pomysł budowy wielkiego drapacza chmur bardzo się spodoba. Pomysł zaakceptowała już rada miasteczka, budowa ma ruszyć w tym roku i zakończyć się w 2023 roku.

Zakłada się, że Bestseller Tower będzie nie tylko centralą koncernu odzieżowego, ale również sporą atrakcją turystyczną.

Foto: Bestseller.

Czytaj więcej: Nie trzeba będzie długo czekać. Za chwilę pojawi się Oppo Reno – kolejny smartfon z dużym optycznym peryskopowym zoomem.
Czytaj więcej: Impossible Whopper – hamburger bez mięsa z sieci Burger King. To początek rewolucji.

Podziel się artykułem