Nokia X71. Pierwszy smartfon znanej marki z okrągłym otworem w ekranie

Nokia X71

Na Tajwanie Nokia pokazała światu nowy model X71. To solidny średniak, który w Europie ma pojawić się za chwilę pod nazwą Nokia 8.1 Plus.

Nowy telefon wyposażono w spory ekran o przekątnej 6,39 cala, proporcjach 19,3:9 i rozdzielczości FHD+. Nie ma w nim irytującego wielu wcięcia – zamiast niego, po raz pierwszy w telefonach fińskiej marki, niewielki okrągły otwór na aparat do selfie. Korzysta on z matrycy 16 Mpix.

Nokia X71 wyróżnia się również tylnym aparatem. To trzy szkła marki Zeiss. Główne korzysta z matrycy o rozdzielczości aż 48 Mpix, szerokokątne z 8 Mpix, a obiektyw do tworzenia efektu rozmycia obiektów spoza głównego planu 5 Mpix.

W środku Nokii X71 zainstalowano procesor Snapdragon 660 – to solidna średnia półka. Współpracuje on z 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane. Tę ostatnią możemy rozbudować o kolejne 128 GB za pomocą karty microSD.

Na tylnej ściance smartfonu znalazł się tradycyjny czytnik linii papilarnych. Nokia X71 ma też zwykłe gniazdko słuchawkowe, dość sporą baterię 3500 mAh ładowaną za pomocą ładowarki o mocy 18 W – a więc szybko.

Urządzenie poza tym pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i jest objęte programem Android One gwarantującym częste aktualizacje.

Nową komórkę wyceniono na równowartość niecałych 1500 zł. W Europie Nokia X71 ma pojawić się prawdopodobnie już za kilka dni pod nazwą Nokia 8.1 Plus.

Foto: Nokia.

Czytaj więcej: Impossible Whopper – hamburger bez mięsa z sieci Burger King. To początek rewolucji.
Czytaj więcej: Nowości w poczcie Gmail. Jedna nawet przydatna.

Podziel się artykułem