Tesla Model 3 bije na głowę konkurencję w Europie w pierwszym miesiącu sprzedaży

Tesla Model 3

Z danych firmy JATO Dynamics wynika, że Tesla Model 3 była najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym oraz sedanem średniej wielkości klasy premium na Starym Kontynencie w pierwszym całym miesiącu swojej sprzedaży.

W lutym Tesla sprzedała w Europie 3630 egzemplarzy Modelu 3. To więcej od konkurujących z nią sedanów Mercedes Klasy C (3420 sprzedanych aut), Audi A4 (sprzedaż sięgnęła 1710 sztuk) i BMW 3 (1700 sprzedanych aut).

Model 3 sprzedawał się też bez porównania lepiej od niszowych już konstrukcji w Europie: Alfa Romeo Giulia, Jaguar XE i Lexus IS.

Samochód Tesli był też w lutym najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. Dopiero na drugim miejscu pod względem sprzedaży był po nim Renault Zoe, na który zdecydowało się 2884 kierowców, a na trzecim Nissan Leaf , jeden z symboli elektromobilności, którego sprzedano w 2333 egzemplarzach.

Dzięki wyśmienitej sprzedaży Modelu 3 w Europie aż o 92 proc. (rok do roku) wzrosła sprzedaż pojazdów elektrycznych na Starym Kontynencie – w lutym takie samochody kupiło 20 tys. Europejczyków.

Najtańsza dostępna w Niemczech Tesla Model 3 kosztuje teraz 53,8 tys. Euro. Ma dwa silniki, napęd na cztery koła i zasięg 537 km. Tańsze wersje z mniejszą baterią pojawić się mają w Europie jesienią.

Czytaj więcej: Nokia X71. Pierwszy smartfon znanej marki z okrągłym otworem w ekranie.
Czytaj więcej: Impossible Whopper – hamburger bez mięsa z sieci Burger King. To początek rewolucji.

Podziel się artykułem