Nowości w poczcie Gmail. Jedna nawet przydatna

Gmail

Minęło już 15 lat poczty Gmail. Z tej okazji Google zapowiedziało wprowadzenie do serwisu pocztowego kilka nowości.

Po pierwsze, w poczcie Gmail pojawi się możliwość zaplanowania, kiedy mejl ma zostać wysłany. W Windows przy przycisku „Wyślij” zobaczymy wkrótce dodatkową strzałeczkę. Po kliknięciu na nią pojawi się opcja wyboru daty. Wybierzemy ją i już… List dotrze do adresata, kiedy będziemy tego chcieli. W sumie komuś to może się przydać, zwłaszcza że taka funkcja od dawna jest dostępna w niektórych tradycyjnych programach pocztowych.

To nowe narzędzie zostanie też przygotowane w wersjach dla Androida i systemu iOS.

Google zapowiada poza tym rozszerzenie funkcji Smart Compose o nowego języki i wszystkie smartfony. To narzędzie, które podpowiada treść pisanego e-maila, ucząc się na naszej wcześniejszej korespondencji i znając określone normy językowe. Dotąd Smart Compose działał tylko po angielsku i na niektórych komórkach. To się zmieni.

Niestety Google nie precyzuje, czy funkcja Smart Compose obejmie również język polski oraz kiedy to się może zdarzyć.

Ma też w Gmailu pojawić się opcja dodawania komentarzy do plików zapisanych w Google Dokumentów, bez konieczności zamykania karty, na której piszemy nową wiadomość i otwierania nowej lub nowego okna. To przyda się głównie w firmach – w pracy grupowej, kiedy uwagi do dokumentów od kilku osób są czymś oczywistym.

Czytaj więcej: Robot-ptak z Boston Dynamics przenosi paczki w magazynie. Kolejne etaty wkrótce do likwidacji.
Czytaj więcej: W iPhone’ach też pojawi się odwrotne ładowanie. Apple podąża śladem konkurencji.

Podziel się artykułem