Grafiku! Po co Ci dwa ekrany? Ultraszeroki monitor Philips 499P9H zastąpi je z łatwością

Philips 499P9H

Niektórzy profesjonaliści lubią lub muszą pracować na dwóch monitorach. Dla nich Philips wymyślił nowe rozwiązanie – ultraszeroki monitor Dual Quad HD w formacie 32:9.

Powiedzieć, że nowy wynalazek Philipsa ma przekątną 49 cali niewiele tak naprawdę mówi. Kluczowe jest informacja, że to monitor, którego zakrzywiony ekran ma format 32:9 i rozdzielczość Dual Quad HD (5120 x 1440). W praktyce odpowiada to dwóm, stojącym obok siebie 27-calowym ekranom Quad HD.

Ultraszeroki monitor – narzędzie dla tylko dla grafików

Po co takie coś? Cóż. Jest wiele osób, które lubi lub musi pracować na dwóch monitorach lub nawet więcej. Tak robią robią np. graficy komputerowi, montażyści wideo, analitycy giełdowi i wydawcy większych serwisów internetowych. Oni równocześnie chcą zobaczyć tyle informacji lub skorzystać z tak wielu opcji i narzędzi, że one nie mieszczą się na zwykłym monitorze.

I właśnie dla nich przygotowano model Philips 499P9H – to tak naprawdę dwa duże monitory w jednej obudowie. Ogromną przestrzeń roboczą użytkownicy mogą sobie aranżować w dowolny sposób.

Nietypowy format to nie wszystko. Pomysłowych rozwiązań w nowym urządzeniu jest więcej. Korzystając z technologii MultiView można np. wyświetlać na monitorze obraz z dwóch źródeł jednocześnie.
Philips 499P9H ma też przełącznik KVM MultiClient, pozwalający na podłączenie do niego dwóch komputerów, swobodne przełączanie się między nimi i obsługiwanie ich za pomocą jednego zestawu myszy i klawiatury. Peryferia przy tym, kolejna ciekawostka, mogą zostać podłączone bezpośrednio do monitora, dzięki stacji dokującej z USB-C. Może ona również pełnić rolę zasilacza, np. dla laptopa lub smartfonu.

Ultraszeroki monitor – wysoka jakość obrazu

Jakość obrazu zadowoli wielu użytkowników. Jasność obrazu sięga tutaj 450 cd/m2, a pokrycie palety Adobe RGB wynosi 91 proc.

Ultraszeroki monitor Philips 499P9H ma też zabezpieczenie biometryczne w postaci wysuwanej kamery Full HD kompatybilnej z funkcją Windows Hello – system uruchomi się po rozpoznaniu naszej twarzy.

Philips 499P9H osadzony jest na wytrzymałej i ergonomicznej stopce, z możliwością regulacji wysokości ekranu, jego kąta nachylenia oraz obrotu w poziomie.

Cena? 4729 zł.

Foto: MMD.

Czytaj więcej: 1 TB pamięci w smartfonie? Wkrótce to będzie normą. Samsung rozpoczął produkcję unikatowej pamięci.
Czytaj więcej: Apple nie radzi sobie z chińską konkurencją. Tim Cook to już wie.

Podziel się artykułem