IKEA rozwija linię produktów do inteligentnego domu. Nadciąga kolejny gadżet

IKEA

Wkrótce Szwedzi znowu powiększą się linię produktów Tradfri, w której już możemy kupić komplet żarówek, czujników i pilotów do sterowania oświetleniem. Nowym produktem będzie system do inteligentnego podnoszenia i opuszczania rolet.

Wiadomo już nawet, jak będzie wyglądał pilot do sterowania roletami. Dave Zatz, amerykański dziennikarz technologiczny, opublikował na Twitterze jego zdjęcia wyciągnięte z dokumentów przesłanych amerykańskiej Federalnej Agencji Łączności.

Sugeruje przy tym, że wejście IKEI na rynek inteligentnych systemów do sterowania roletami spowoduje spadek ich ceny. Słuszna uwaga. Nowy gadżet IKEI na pewno nie będzie w kosmicznej cenie – również w Polsce, gdzie też powinien pojawić się niedługo.

Wcześniej, pod koniec sierpnia, wyciekły pierwsze zdjęcia inteligentnego kontaktu od IKEA. Ma dołączyć do rodziny produktów Tradfri.

Masowa ucieczka młodych Amerykanów od Facebooka. Ponad 40 proc. wykasowało jego aplikację

Już w niej są piloty, czujniki ruchu, żarówki ledowe i piloty świetlne. Można z nich zbudować inteligentny system oświetleniowy dodatkowo sterowany za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

IKEA tradfri

Czytaj więcej: Coraz większe opóźnienia samolotów. Co się dzieje i dlaczego to się szybko nie zmieni?
Czytaj więcej: Wyciekło zdjęcie wyjątkowego smartfonu – aż pięć kamer na pokładzie. Tak może wyglądać Nokia 9.

Podziel się artykułem