Masowa ucieczka młodych Amerykanów od Facebooka. Ponad 40 proc. wykasowało jego aplikację

Facebook

Skandale związane z Facebookiem spowodowały, że wielu Amerykanów zrezygnowało z tego popularnego medium społecznościowego. Niektórzy na stałe, inni na pewien czas. Tak wynika z nowego badania sondażowego.

Firma badawcza Pew spytała Amerykanów o Facebooka w maju i czerwcu. Ich odpowiedzi mogą zaskakiwać.

Okazało się, że aż 42 proc. Amerykanów w wieku powyżej 18 lat zrobiło sobie co najmniej kilkutygodniową przerwę w korzystaniu z Facebooka w ciągu minionych 12 miesięcy. Dla więcej niż co czwartego (26 proc.) było to mało – oni wykasowali Facebooka ze smartfonów.

Odpływ Amerykanów z Facebooka jest jeszcze mocniej widoczny wśród młodych Amerykanów – w wieku od 18 do 29 lat. Tutaj aż 44 proc. osób usunęło aplikację Facebooka z komórek w ciągu minionych 12 miesięcy.

Lepsze telefony za mniejsze pieniądze. Samsung ma pomysł, jak walczyć z chińską konkurencją

Ochrona prywatności bardzo ważna

Młodzi też dużo bardziej licznie od starszego pokolenia zmienili ustawienia w Facebooku dotyczące prywatności. Zrobiło tak w ciągu roku 64 proc. z nich. Wśród osób w wieku powyżej 65 lat takich osób było 33 proc.

Powyższe wyniki wymagają dwóch komentarzy. Po pierwsze, Pew zbadał tylko korzystanie z Facebooka – nie pytał o inne usługi i aplikacje stworzone przez ludzi Zuckerberga, a więc Instagram, WhatsApp i Messengera.

Po drugie, to że ktoś wykasował aplikację Facebooka ze swojego smartfonu wcale nie znaczy, że nie zainstalował jej ponownie po pewnym czasie. Ta aplikacja wielu jednak uzależnia – prosta rezygnacja z niej nie jest łatwa.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: W Facebooku też będziemy płacić za ciekawe teksty? Firma testuje zamknięte grupy – wejdziesz do nich, gdy zapłacisz.
Czytaj więcej: Snap pokazuje nowe Spectacles 2. Wersje Veronica i Nico wyglądają prawie jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Podziel się artykułem