Snap pokazuje nowe Spectacles 2. Wersje Veronica i Nico wyglądają prawie jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne

spectacles 2

W maju Snap rozpoczął w Polsce sprzedaż swoich oryginalnych okularów Spectacles 2 z wbudowaną kamerą. Teraz firma wprowadza ich dwa nowe wzory.

Okulary Spectacles 2 pozwalają szybko i łatwo zrobić zdjęcie obiektu, na który patrzymy lub nagrać wideo trwające od 10 do 30 sekund pokazujące miejsce, w którym właśnie się znajdujemy.

Zdjęcia pstrykane przez Spectacles 2 mają rozdzielczość 1642 x 1642 punktów, a filmy 1216 x 1216. Oczywiście dwa mikrofony wbudowane do okularów rejestrują też dźwięk.

Spectacles 2 łatwo komunikują się ze smartfonem przez Bluetooth. Jedyne czego potrzebujemy, by podzielić się z innymi lub zarchiwizować zdjęcie i filmy zarejestrowane przez okulary to aplikacja Snapchat. Współpracy z tym programem tłumaczy też dość nietypową „kwadratowy” format rejestrowanych materiałów.

Okulary mogą być zamówione również ze szkłami korekcyjnymi – zajmuje się tym firma Lensabl, partner Snapa.

Spectacles 2 zaprezentowane wiosną miały dość oryginalny wygląd – nie każdemu okulary mogły się podobać.

spectacles 2

Firma wprowadza więc teraz do sprzedaży dwa nowe wzory. Ich parametry techniczne są takie same jak modelu klasycznego, wygląd już nie. Wersje Nico i Veronica mają bardziej tradycyjny wygląd – zwłaszcza pierwszy z tych modeli. Również można je zamówić ze szkłami korekcyjnymi.

spectacles 2

Nowe okulary kosztują 999,99 zł. Są sprzedawane tylko w jednej wersji kolorystycznej – Nico czarnej, Veronica brązowo-czarnej.

Za oryginalne Spectacles 2 musimy teraz zapłacić 729,99 zł – a więc wyraźnie mniej. Tutaj mamy do wyboru trzy wersje kolorystyczne.

Czytaj więcej: Mercedes-Benz EQC400 4MATIC już jest. Niemcy mają pojazd, który będzie konkurował z Teslą.
Czytaj więcej: Lepsze telefony za mniejsze pieniądze. Samsung ma pomysł, jak walczyć z chińską konkurencją.

Podziel się artykułem