Lepsze telefony za mniejsze pieniądze. Samsung ma pomysł, jak walczyć z chińską konkurencją

Samsung s9 s10

Samsung jest skutecznie wypierany z rynku przez chińską konkurencję – zwłaszcza w segmencie smartfonów średniej klasy. Koreańczycy mają jednak pomysł, jak odpowiedzieć na działania Huawei i Xiaomi.

Najnowsze dane rynkowe nie kłamią. Chińczycy idą jak na burza na światowym rynku smartfonów. W drugim kwartale Huawei, po raz pierwszy w historii, wyprzedziło Apple’a pod względem liczby sprzedanych smartfonów. Tym samym jest już na drugim miejscu za Samsungiem. A na czwartym miejscu jest już Xiaomi.

Do tego Huawei w ciągu roku zwiększyło sprzedaż telefonów o niemal 41 proc., a Xiaomi o prawie połowę. W tym samym czasie liczba nabywców smartfonów Samsunga skurczyła się o ponad 10 proc.

Koreańczycy muszą się więc bronić. I mają już nowy plan. Przedstawił go w wywiadzie dla CNBC Dong-Jin Koh, szef działu mobilnego w Samsungu.

Xiaomi Pocophone F1 ma ten sam procesor co jedna z wersji Samsunga Galaxy Note 9. A kosztuje kilka razy mniej

Więcej najnowszych technologii dla millenialsów

Od teraz koreański koncern ma koncentrować się na wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technologicznych do smartfonów ze średniej półki. To sugeruje np., że czeka nas wkrótce – jeszcze w tym roku – ciekawy debiut nowego smartfonu z popularnej lini Galaxy A.

Koh nie sprecyzował dokładnie, co rozumie pod pojęciem najnowszych rozwiązań technologicznych, które trafią do tańszych telefonów, ale można przypuszczać, że chodzi tu między innymi o szybsze procesory, więcej pamięci, lepsze aparaty i algorytmy sztucznej inteligencji.

Nowa strategia Samsunga jest nie tylko odpowiedzią na działania chińskich firm, które oferują mocno zaawansowane smartfony wyraźnie taniej od koreańskiej i amerykańskiej konkurencji. Koh zaznaczył, że to również ukłon w kierunku millenialsów. Tego pokolenia nie stać na kupowanie bardzo drogich flagowych modeli smartfonów, a chciałoby korzystać z dobrodziejstw najnowszych technologii. Samsung chce im to umożliwić.

Samsung wprowadza telewizor 8K. Z systemem, który poprawia jakość materiałów 4K i Full HD

Na nowej strategii Koreańczyków możemy wszyscy zyskać. Nowe smartfony będą miały więcej interesujących funkcji, do tego nie będę ekstremalnie drogie. No i działania Samsunga z pewnością spotkają się z reakcją Huawei i Xiaomi. A to oznacza kolejne ciekawe smartfony na rynku i być może spadek ich cen.

Czytaj więcej: Mondeo nie zniknie. Ford zapowiada modernizację popularnego modelu.
Czytaj więcej: Kupujesz na AliExpress? To zapłać podatek VAT. Fiskus przypomina o przykrym obowiązku.

Podziel się artykułem