CD Projekt stworzy grę na komórki. Może to będzie kolejny Wiedźmin?

Wiedźmin CD Projekt

Największy polski producent gier zainwestował w studio Spokko. Nowa spółka stworzy grę lub gry na urządzenia mobilne opartą na jednej z marek należących do CD Projekt. A więc być może Wiedźmina.

Komunikat CD Projekt informujący o nowej spółce Spokko nie jest szczegółowy. Twórcy gier z Wiedźminem nie chcą zbyt wiele już teraz powiedzieć.

Pewne jest, że Spokko będzie pracowało nad „nieogłoszonym jeszcze projektem na urządzenia mobilne i że CD Projekt objął w nowej spółce większościowy pakiet udziałów. Pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu, czyli Macieja Weissa i Rafała Staszewskiego, współtwórców marki Spokko i liderów nowego projektu.

Tutaj warto dodać, że przynajmniej Maciej Weiss jest osobą, która w świecie gier na smartfony ma się już czym pochwalić. Pracował między innymi w spółce Cloud Technologies, w której trzy lata temu powstała gra Arow – była nawet latem 2015 roku numerem 1 pod względem pobrań na smartfony w USA.

Wspomniany nowy projekt, którym zajmie się Spokko będzie powiązany z istniejącymi już produkcjami CD Projekt. – Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo – wyraźnie mówi, cytowany w komunikacie, Adam Kiciński, prezes Grupy CD Projekt.

Po spektakularnej porażce rok temu polskie studio CI Games zapowiada nową grę. W niej postrzelamy sobie na Syberii

Duża gra ze Spokko z odwołaniami do Wiedźmina?

Projekt Spokko nie będzie małą grą, która powstanie w krótkim czasie. To sugeruje z kolei wypowiedź Macieja Weissa umieszczona w komunikacie CD Projekt. – Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem chcemy stworzyć projekt bardziej rozbudowany i ambitny, oferujący graczom nowe możliwości – mówi.

Tezę, że nowa gra na urządzania mobilne, będzie ambitnym projektem potwierdzają również ogłoszenia rekrutacyjne, które znajdziemy na stronach Spokko. Studio szuka np. animator 3D, który będzie odpowiadać za tworzenie realistycznych animacji i szkieletów postaci, w tym tworzyć animacje twarzy. Chce też zatrudnić Network Programmera – będzie on „odpowiadać głównie za budowę infrastruktury sieciowej gry oraz za przeprowadzanie testów obciążeniowych serwerów”.

Przy tych ogłoszeniach pojawiła się ponadto informacja, że studio Spokko, zachowując niezależność, z dostępem do zaplecza twórczego i biznesowego CD Projekt, będzie tworzyć „wyjątkowe, ambitne, wysokiej jakości tytuły dla graczy z całego świata.”

Nvidia pokazała niezwykłą kartę graficzną. Najszybsza na świecie. Kosztuje jednak majątek

Jaki więc może być ten pierwszy mobilny projekt CD Projekt? Najprawdopodobniej jakaś wariacja Wiedźmina na smartfony. Raczej nie mobilna wersja Gwinta, gry karcianej CD Projekt. Zaangażowane tutaj zasoby i oferty pracy sugerują, że rodzi się projekt duży, w którym gracze będą rywalizować ze sobą. Może to nie będzie aż tak duże jak Fortnite na smartfony, ale kto wie…

Czytaj więcej: Netflix wprowadza reklamy. Przeszkadzają? Spokojnie. Wiemy, jak je wyłączyć.
Czytaj więcej: To nie jest iPhone X. To nowa Motorola Moto P30. Chińczycy skopiowali wygląd flagowego smartfona.

Podziel się artykułem