Po spektakularnej porażce rok temu polskie studio CI Games zapowiada nową grę. W niej postrzelamy sobie na Syberii

Sniper Ghost Warrior Contracts

Twórcy cyklu gier Sniper Ghost Warrior zapowiadają na przyszły rok jego kontynuację. W Sniper Ghost Warrior Contracts będziemy za pomocą broni strzeleckiej o dalekim zasięgu rozwiązywać niełatwe problemy gdzieś na dalekiej Syberii.

Wiosną ubiegłego roku CI Games wydało grę Sniper Ghost Warrior 3. Była to największa dotąd produkcja polskiego studia osadzona w wielkim otwartym wirtualnym świecie symulującym ogarniętą niepokojami Gruzję. Program niestety nie był do końca dopracowany – zaraz po premierze kluczowe recenzje były bardzo przeciętne.

Z jednej strony mówiono o bardzo dobrej grafice, z drugiej strony narzekano na słabszą, nudną wręcz fabułę, nieciekawe dialogi i mało przekonywujących bohaterów, którzy pojawiali się grze w innej roli niż cele do wyeliminowania.

Przez chwilę wydawało się nawet, że Sniper Ghost Warrior 3 zakończy historię CI Games. Inwestorzy giełdowi zwątpili w firmę, jej kurs na giełdzie w Warszawie runął w dół z poziomu nieco ponad 3 zł do niecałego 1 zł.

Studio musiało przejść bolesną restrukturyzację, zwolniło między innymi do 90 proc. programistów. Ale przetrwało. CI Games mozolnie też usuwało błędy w niezbyt udanej grze, co w efekcie spowodowało, że na tym tytule zaczęło w końcu zarabiać.

Nvidia pokazała niezwykłą kartę graficzną. Najszybsza na świecie. Kosztuje jednak majątek

Nie będzie błędów z przeszłości

W Sniper Ghost Warrior Contracts nie zostaną powtórzone błędy przeszłości. – Po analizie opinii otrzymanych od fanów serii, gra dostarczy wciągającą rozgrywkę, opartą na misjach, z najlepszym systemem snajperskim studia. Jednocześnie CI Games zdecydowało o odejściu od architektury gry zbudowanej w otwartym świecie – czytamy w komunikacie studia.

Gracze będą mieli jasny cel główny z ustalonym wynagrodzeniem oraz dodatkowe zadania do wypełnienia – płatne w formie premii. Kontrakty będzie można realizować w różny sposób i tym samym zarabiać na nich wielokrotnie.

Mapy w grze mają być bardzo dopracowane, poprawiono również silnik gry oraz zdecydowanie skrócono czas ładowania poszczególnych misji w nowym projekcie. Jednym słowem usunięto irytujące niedoskonałości z poprzedniej odsłony Sniper Ghost Warrior.

– Z perspektywy czasu muszę przyznać, że mieliśmy zbyt ambitne podejście co do skali i rozmachu projektu Sniper Ghost Warrior 3. To była bardzo kosztowna lekcja, z której wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski – twierdzi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Podkreśla przy tym, że gra będzie bardziej taktyczna i skupiona wokół doświadczenia snajpierskieg, co być może zachęci graczy do wielokrotnego przechodzenia poszczególnych misji oraz zapewni dobrą zabawę w trybie gry dla wielu graczy.

Premiera tytułu planowana jest na przyszły rok i odbędzie się jednocześnie na platformach PC, PS4 oraz Xbox One.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Note 9. 7 powodów, dla których ktoś może poważnie rozważać zakup smartfona za ponad 5 tys. zł.
Czytaj więcej: Kiedyś Passat lub Mondeo były marzeniem milionów kierowców. To już przeszłość.

Podziel się artykułem