Nowy problem Muska. Obraził na Twitterze jednego z nurków, którzy uratowali chłopców w Tajlandii

Tesla

W niedzielę na Twitterze Elon Musk nazwał brytyjskiego nurka jaskiniowego Vernona Unswortha pedofilem. Stało się to po tym jak ten zwątpił w użyteczność podwodnej kapsuły ratunkowej zbudowanej przez ludzi Muska.

63-letni Vernon Unsworth jest doświadczonym brytyjskim nurkiem jaskiniowym od dawna mieszkającym w Tajlandii. Przyczynił się do uratowania 12 chłopców i ich trenera uwięzionych w labiryncie jaskiń w pobliżu tajlandzkiego miasta Mae Sai. Unsworth był jednym z pierwszych nurków, którzy dotarli na miejsce zdarzenia. Jego wiedza dotycząca systemu jaskiń w północnej Tajlandii pozwoliła zlokalizować chłopców i przygotować akcję ratowniczą.

W niedzielę nurek udzielił wywiadu telewizji CNN. Między innymi powiedział, że podwodna kapsuła ratunkowa, którą przygotowali eksperci Elona Muska, by uratować chłopców, nie miała żadnych szans, by zadziałać. – On nie wyobraża sobie, jak wyglądały przejścia w jaskini – powiedział Unsworth o Musku i jego sprzęcie ratunkowym. Zdaniem doświadczonego nurka kapsuła była za długa i sztywna, by dało się ją przecisnąć między skałami pod wodą.

Ta opinia zirytowała Muska. W kilku tweetach w niedzielę brutalnie zaatakował Unswortha. Napisał, że przygotuje film, który udowodni, że jego kapsuła mogła dotrzeć do uwięzionych chłopców. Dodał przy tym szokujące obraźliwe zdanie – “Sorry pedo guy, you really did ask for it” (w wolnym tłumaczeniu „Przykro mi pedofilu, sam się o to prosiłeś”).

Trump bardzo zaszkodził Tesli. Przez wojnę handlową podnosi ceny w Chinach o 20 proc.

Kiedy internauci zwrócili Muskowi uwagę, że nazwał człowieka, który pomógł znaleźć chłopców pedofilem, ten w niemniej dziwacznym tweecie zasugerował, że to prawda, doradzając, że warto się o to założyć.

Musk chyba jednak zreflektował się dość szybko, że jego „krytyka” poszła za daleko i usunął obraźliwe tweety.

W poniedziałek Unsworth powiedział brytyjskiemu „Gurdianowi”, że jest zdumiony i zirytowany bezpodstawnym atakiem Muska na niego. Czuje poparcie wielu ludzi z całego świata.

– Myślę, że nazwał mnie pedofilem. Ludzie już chyba wiedzą, jakim jest rodzajem człowieka – powiedział Unsworth „Guardianowi”.

Brytyjski nurek ma skopiowane tweety Muska, rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko twórcy Tesli. – Ta sprawa nie jest jeszcze skończona – powiedział.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: Nawet milion złotych za bilet na wycieczkę w kosmos statkiem New Shepard. Pierwsze loty w przyszłym roku.
Czytaj więcej: Photoshop trafi na iPada. Zmiana polityki Adobe? Jest kilka wątpliwości.

Podziel się artykułem