Adobe ujawnia nowy program – Project Rush. Służy do edycji wideo, odpalisz go na kompie, tablecie lub smartfonie

Project Rush

Chcesz zostać YouTuberem lub szukasz łatwego w użyciu, ale z dużymi możliwościami, narzędzia do montażu filmów? Adobe będzie miał wkrótce coś dla Ciebie. Nowa aplikacja Adobe zadebiutuje jeszcze w tym roku – można już zapisać się na jej testy.

We wtorek Adobe, najbardziej znany na świecie producent profesjonalnego oprogramowania dla grafików i twórców wideo, pochwalił się nowym programem. Project Rush to całkiem nowa wieloplatformowa aplikacja do montażu filmów.

Jej kluczowe funkcje zostały skopiowane z profesjonalnych programów Adobe – takich jak Premiere Pro, After Effects and Audition. Obsługa Project Rush ma być przy tym dużo łatwiejsza od obsługi każdego z tych narzędzi. Project Rush, sądząc po pierwszych materiach, które prezentuje Adobe bardziej przypomina iMovie niż Premiere.

Nowy Samsung Chromebook Plus v2. Sprzęt premium za rozsądne pieniądze. I zainstalujesz w nim programy z Google Play

Projektując nową aplikację Adobe, chciał bowiem idealne narzędzie dla YouTuberów lub innych osób, które nagrywają sporo wideo i chcą do tego jak najszybciej opublikować materiał w mediach społecznościowych. Project Rush dodatkowo ułatwia więc publikację zmontowanych już filmów w takich miejscach jak między innymi YouTube, Vimeo, Facebook, Instagram, Twitter i Snapchat.

Uruchomimy go praktycznie na wszystkich popularnych dzisiaj platformach – od komputerów PC i Mac, przez tablety aż po smartfony – zarówno z Androidem, jak i iOS. Pliki wideo będą automatycznie zapisywane w chmurze – więc pracując, będziemy mogli szybko zmieniać sprzęt wykorzystywany do montażu tego samego materiału.

Adobe nie podaje dokładnej daty premiery Project Rush – mówi tylko, że zdarzy się to jeszcze w tym roku. Nie znamy też ceny. Ale raczej na pewno będzie wyraźnie taniej niż w wypadku znanych już profesjonalnych narzędzi Adobe.

Kto chce, może zapisać się testy Project Rush. Warto przy tym pochwalić się już swoim dorobkiem wideo opublikowanym w serwisach społecznościowych, może to zwiększy to szanse, że zostaniemy jednym z testerów.

Foto: Adobe.

Czytaj więcej: U.S. Space Force – Amerykańskie Siły Kosmiczne. To nie żart. Trump chce, by powstał nowy rodzaj sił zbrojnych do walki w kosmosie.
Czytaj więcej: Apple we wrześniu pokaże trzy iPhone’y. Najtańszy ma być hitem.

Podziel się artykułem