Getback nie płaci odsetek. Planowany protest pod siedzibą spółki

Getback film

Pojawiają się kolejne informacje dotyczące spółki Getback. Jeszcze niedawno drugi windykator w Polsce nie wypłacił po raz pierwszy odsetek od obligacji notowanych na rynku Catalyst. We wtorek planowany jest protest pod siedzibą spółki.

W poniedziałek na rynek napłynęły kolejne informacje dotyczące działalności spółki Getback. Portal Obligacje.pl doniósł, że windykator nie przekazał na rachunek w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych około 230 tys. zł odsetek od notowanych na Catalyst obligacji GB21019 o wartości 16,3 mln zł.

Portal zauważa, że papiery GB21019 to pierwsza seria wśród notowanego na Catalyst długu GetBacku, która nie została obsłużona w terminie i przypomina, że w ubiegłym tygodniu spółka nie wykupiła od Quercusa obligacji za 5,5 mln zł. Do tej pory też nie skomentowała tych wydarzeń.

Na Facebooku powstała już grupa poszkodowanych obligatariuszy Getbacku – wieczorem w poniedziałek miała już 390 członków. – Jednoczmy się szybko, działajmy stanowczo, celem odzyskania naszych włożonych pieniędzy – czytamy w opisie grupy.

Jednym z pomysłów jej członków jest zwołanie na wtorek na godzinę 10.00 demonstracji przed siedzibą Getbacku.

A wcześniej – pod koniec minionego tygodnia KNF złożyła w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulowania informacją, a także, jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna” zwróciła o wsparcie do ABW. Chodzi tu o głośny komunikat Getbacku dotyczący rozmów o finansowaniu z PFR i PKO BP, których przeprowadzeniu zaprzeczyły te dwie instytucje. Byłemu już prezesowi firmy Konradowi Kąkolewskiemu grozi za to kara grzywny do 5 mln zł i/lub pozbawienia wolności do lat pięciu.

Z ustaleń „DGP” wynika też, że w piątek doszło do spotkania premiera z prezesem GPW Markiem Dietlem oraz szefem KNF w kwestii Getbacku. A w środę i w czwartek agencje obniżyły rating spółki windykacyjnej.

Foto: Zdjęcie z filmu reklamowego Getbacku.

Czytaj więcej: Aluminium tanieje najbardziej w historii. Amerykanie miękną w kwestii sankcji na spółkę Rusal.
Czytaj więcej: Deficyt budżetowy Polski wyraźnie powyżej średniej unijnej i na tle UE większy niż dwa lata temu.

Podziel się artykułem