Carrefour nie boi się zakazu handlu w niedzielę. Otworzy 100 sklepów osiedlowych i rozwinie sprzedaż internetową

Carrefour Galeria Krakowska

Francuska sieć chce otworzyć w tym roku w Polsce około 100 sklepów osiedlowych i 2 supermarkety. Mocno też zainwestuje w nowe technologię, w tym w rozwój sprzedaży internetowej.

Miniony rok był dla Carrefoura w Polsce bardzo udany. W ubiegłym roku firma otworzyła 3 nowe hipermarkety, 8 supermarketów oraz około 100 sklepów osiedlowych. Wszystkie nowo otwarte supermarkety należą do segmentu premium, który został wprowadzony w Polsce w 2016 roku.

Carrefour uruchomił również bardzo nowoczesny hipermarket w Atrium Promenada, w którym można między innymi zamawiać produkty przez interaktywne ekrany oraz korzystać z usługi Scan&Go (samodzielnego skanowania produktów). Francuzi twierdzą, że to pierwszy w Polsce sklep phygitalowy – łączący zakupy fizyczne z cyfrowymi.

Technologicznych nowości było więcej. Firma uruchomiła między inny platformę sprzedaży Marketplace dla Carrefoura oraz zewnętrznych dostawców oraz projekt SąSiatki. To z kolei platforma zakupów sąsiedzkich, bazująca na ekonomii współpracy. Jej użytkownicy mogą robić zakupy w sklepach Carrefour i dostarczać je sobie nawzajem.

Pojawiała się w sklepach również wspomniana usługa Scan&Go i Francuzi zainwestowali dodatkowo w C4 Retail Lab– pierwszy w Polsce inkubator dla startupów, założony przez sieć handlową. Trwają w nim prace między innymi nad Smart Cart – połączeniem kasy samoobsługowej i wózka zakupowego.

Carrefour przeprowadził poza tym modernizację sześciu centrów handlowych, m.in. w Galerii Kalisz, Galerii Głogów, a także białostockiej Galerii Zielone Wzgórze. Dzięki temu odnotowały one w 2017 roku wzrost liczby odwiedzających o 6 proc.

W sumie Carrefour Polska zainwestował w rozwój na naszym rynku 244,6 mln zł.

Biedronka czy Carrefour? Kto kupi sieć Piotr i Paweł?

Carrefour stawia na digitalizację

W tym roku francuska sieć dalej będzie mocno inwestować w najnowsze technologie. Rozwijany będzie między innymi sklep Carrefour.pl. Liczba dostępnych w nim produktów wzrośnie do pół miliona. Sklep zostanie również połączony z porównywarką Ceneo.pl.

Carrefour będzie rozwijał aplikację Mój Carrefour – chce by w tym roku została ona pobrana aż 3 mln razy. Liczbę miliona pobrań Mój Carrefour zanotował w grudniu ubiegłego roku.

Ciekawostką jest maszyna „przygotowująca zdrowe posiłki w 3 minuty” od firmy Food Robotics. Pierwsze, testowe egzemplarze tego cuda nowych technologii zostaną zainstalowane w wybranych warszawskich i krakowskich sklepach Carrefoura mieszczących się w centrach handlowych.

Lidl będzie sprzedawał używane samochody. Głównie BMW

Nowe hipermarkety Carrefour? Mało prawdopodobne

Przy tym wszystkim Francuzi nie zapominają o rozwoju tradycyjnej sieci handlowej. O nowych wielkich sklepach z logo Carrefoura możemy jednak zapomnieć. Będą za to mniejsze placówki – w takich wolimy teraz kupować.

– W przypadku hipermarketów nasza obecność w Polsce jest wystarczająca i nie planujemy tutaj inwestycji, ale jeśli się pojawi jakaś okazja, to ją wykorzystamy. Będziemy rozwijać sklepy w formatach wielokanałowych. Chcemy otworzyć 100 sklepów osiedlowych mi.n Warszawie, Gdańsku , Krakowie – mówił Guillaume de Colonges, prezes zarządu Carrefour Polska podczas konferencji prasowej, na której firma przedstawiła swoje plany na ten rok w Polsce.

Czytaj więcej: Samochody elektryczne to katastrofa. Są samym złem – mówi szef związkowców w Hyundaiu.
Czytaj więcej: Będą dopłaty do czynszu. Nawet kilkaset złotych miesięcznie. Jest projekt nowej ustawy.

Podziel się artykułem