Biedronka czy Carrefour? Kto kupi sieć Piotr i Paweł?

Piotr i Paweł - sklep

Co najmniej kilku inwestorów analizuje sytuację finansową znanej sieci supermarketów Piotr i Paweł – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Wśród nich Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, Carrefour Polska oraz firma ITM, znana z sieci Intermarche oraz Bricomarche.

Miesiąc temu sieć Piotr i Paweł poinformował, że znalazł inwestora finansowego – wspomogły ją fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners. Wtedy też potwierdzono, że sieć nadal poszukuje inwestora branżowego – wejście do spółki TFI Capital Partners miało ułatwić ten proces.

I chyba faktycznie on przyspieszył, czego dowodem są doniesienia „Rzeczpospolitej”. Dziennik twierdzi, że Piotr i Paweł rozmawia między innymi z Jeronimo Martins Polska, Carrefourem, ITM oraz litewską grupą Maxima, która jest właścicielem sieci Aldik. Zainteresowanie przejęciem polskiej sieci delikatesowej jest ponoć spore.

– Rozmawiamy teraz ze wszystkimi – odpowiedział na pytanie „Rzeczpospolitej” jacy inwestorzy są w procesie Robert Krzak, wiceprezes sieci Piotr i Paweł.
Analiza danych finansowych spółki potrwać ma jeszcze kilka tygodni i wówczas zostaną złożone wiążące oferty.

Eurocash, największy hurtownik w Polsce, zaliczył najgorszy rok w historii. Oszukali go na podatku VAT

W sieci Piotr i Paweł działa teraz około 140 sklepów – znaczna ich część prowadzona jest w ramach franczyzy. Firma założona przez poznańską rodzinę Woś wpadła pod koniec ubiegłego roku w tarapaty finansowe – pojawiły się problemy z zaopatrzeniem sklepów w niektóre kategorie produktów, zagrożona była płynność finansowa.

Wejście Capital Partners ustabilizowało sytuację. 19 marca podano, że sieć sfinalizowała porozumienie, na mocy którego Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski zwiększają zakres finansowania. Fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się również do podwyższenia kapitału sieci.

Czytaj więcej: UPC Polska rezygnuje z przejęcia spółki Multimedia Polska. Przez zastrzeżenia UOKiK.
Czytaj więcej: Ryanair i Niki Lauda rozwiną nowe linie lotnicze.

Podziel się artykułem

One thought on “Biedronka czy Carrefour? Kto kupi sieć Piotr i Paweł?

Comments are closed.