Intruz w ogrodzie! Pies czy człowiek? Alarm z AI to rozpozna

netatmo aplikacja z AI

W nowej wersji aplikacji Netatmo Home + Security pojawiły się algorytmy sztucznej inteligencji podnoszące komfort obsługi i funkcjonalność całego systemu ochrony domu.

Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, należy do dobrze znanej na polskim rynku spółki Legrand. Netatmo Home + Security z kolei to z kolei aplikacja, która pozwala kontrolować wszystkie produkty z kategorii bezpieczeństwa marek Netatmo, Legrand i Bticino. 

Program pierwotnie powstał do zarządzania różnymi modelami kamer Netatmo. Z czasem jednak funkcjonalność rosła i dzisiaj obsługuje również Inteligentne Czujniki Drzwi i Okien, Inteligentny Alarm Domowy, inteligentne czujniki dymu i tlenku węgla, a także połączone systemy domofonowe Legrand i Bticino.

W najnowszej wersji aplikacji ułatwiono między innymi jej obsługę, ale nie to jest najciekawsze. Użytkownicy, dzięki algorytmom sztucznej inteligencji mogą w niej teraz tworzyć bardziej złożone interakcje pomiędzy elementami całego systemu smart home.

Netatmo – AI w alarmie

I tak np.  można tak dostosować Inteligentną Kamerę Zewnętrzną, aby włączała reflektor, gdy w ogrodzie pojawi się człowiek lub samochód, a jednocześnie nie uaktywniała światła w przypadku rozpoznania psa czy kota.

Inteligentną Kamerę Domową można z kolei ustawić tak, żeby dzięki geolokalizacji odczytała pozycję smartfonu użytkownika i automatycznie wyłączała alarm po powrocie do domu.

Można też np. zaprogramować Inteligentny Alarm Domowy tak, aby w razie wykrycia intruza imitował odstraszające dźwięki psa.

Foto: Netatmo.

Podziel się artykułem