Pixel Fold nadciąga. Składany smartfon od Google już w czerwcu

pixel fold

W czerwcu Google wprowadzi na rynek swój pierwszy składany smartfon. Ma to być konkurencja dla Samsunga Z Fold 4. Tanio absolutnie nie będzie.

Do kilku szczegółów dotyczących nowego telefonu dotarli dziennikarze CNBC. Wg nich składak Pixel Fold zostanie zaprezentowany w maju na dorocznej konferencji dla programistów Google I/O. A do sklepów wjedzie miesiąc później – choć zapewne nie do polskich. By, kupić więc pierwszy w historii Google składany smartfon, będziemy musieli skorzystać z usług pośredników – jak do tej pory.

Pixel Fold ma mieć „najtrwalszy zawias” wśród wszystkich składaków – tak twierdzi ponoć producent. Poza tym nowy telefon będzie w niemałym stopniu wodo i pyłoodporny.

Pixel Fold ma otwierać się jak książka, czyli tak, jak Samsung Galaxy Z Fold 4. Po otwarciu zobaczymy ekran jak w tablecie o przekątnej 7,6 cala, a więc taki sam jak w konkurencyjnym koreańskim telefonie. Smartfon będzie miał też drugi zewnętrzny ekran o przekątnej 5,8 cala.

Pixel Fold ma napędzać procesor Google Tensor G2 – to ta sama kość, którą znajdziemy w telefonach Pixel 7 i Pixel 7 Pro zaprezentowanych w ubiegłym roku.

Zasilać go ma nieco większa bateria niż ta, którą zainstalowano w Galaxy Z Fold 4. Telefon ma na jednym naładowaniu – w warunkach przeciętnej eksploatacji – funkcjonować 24 godziny, a w trybie niskiego zużycia energii nawet 72 godziny.

Tanio za to wszystko jednak nie będzie. Pixel Fold ma kosztować 1700 dolarów w USA. A więc tylko ciut mniej od Fold 4, który jest tam wyceniony na 1799 dolarów.

Foto: OnLeaks and HowToiSolve/Prawdopodobny wygląd nowego telefonu Pixel Fold.

Podziel się artykułem