Jest w końcu Photoshop w wersji na maki z nowymi procesorami M1. Szybszy średnio 1,5 raza

photoshop m1

Adobe poinformował w środę na swoim firmowym blogu, że jest już w końcu pełna wersja jego sztandarowej aplikacji na komputery Apple’a wyposażone w nowe procesory M1. Oferuje ona wyraźnie większą szybkość działania od wersji uruchamiany na komputerach z układami Intela.

To, że Photoshop będzie działał szybciej w wersji dla procesorów M1 niż na sprzęcie z kośćmi Intela, można się było spodziewać. To już sygnalizowali ci użytkownicy, którzy testowali wersję beta Photoshopa dla procesorów M1. Teraz jednak Adobe rozpoczął cyfrową dystrybucję pełnej wersji i jeszcze pochwalił się imponującymi wynikami, jakie osiągnęła w testach wydajności.

Wg Adobe, program Photoshop for M1 Macs wykonuje większość zadań 1,5 raza szybciej od wersji napisanej dla komputerów z procesorami Intela. Dotyczy to zarówno bardziej złożonych procesów przetwarzania obrazu, jak i podstawowych operacji w rodzaju uruchamiania aplikacji.

Nowa wersja aplikacji działa szybko i poprawnie na wszystkich dostępnych teraz komputerach z M1, a więc MacBookach Air, MacBookach Pro i Mac mini.

Adobe choć rozsyła już cyfrowe kopie nowego wydajniejszego Photoshopa do klientów, to jednak ostrzega, że nieliczne funkcje w nim mogą jeszcze nie działać. Jednak naprawdę jest ich mało, firma pracuje poza tym, żeby szybko zniknęły. 

Niemniej producent Photoshopa przypomina, że gdyby ktoś ich naprawdę potrzebował, może przełączyć się na komputerach z M1 do wersji emulowanej za pomocą oprogramowania Rosetta 2.

Foto: Adobe.

Czytaj więcej: Pięciu gości stworzyło grę, która przyniosła 100 mln dol. przychodu w miesiąc. Valheim podbija świat.
Czytaj więcej: Framework Laptop – wymienisz w nim wszystko: pamięć, procesor, dysk, a nawet porty i klawiaturę.

Podziel się artykułem