RedMagic 6 I RedMagic 6 Pro – smartfony z wyjątkowym ekranem dla wymagających graczy

redmagic 6

Nubia, marka należąca do ZTE, wprowadza właśnie na rynek dwa bardzo wydajne smartfony dla graczy. Mają między innymi ekran o najwyższej dostępnej teraz częstotliwości odświeżania.

Model RedMagic 6 będzie napędzał najszybszy dostępny teraz dla smartfonów z Androidem procesor Qualcomm Snapdragon 888. Chłodził go będzie w trakcie ekstremalnych rozgrywek bardzo wydajny wiatraczek – ale to wszystko to dopiero początek dobrej zabawy.

W RedMagic 6 zainstalowano wyświetlacz OLED 1080p o przekątnej 6,8 cala odświeżany z częstotliwością aż 165 Hz. To rekordowa teraz wartość na rynku.

Z jeszcze większą, imponującą częstotliwością ekran „odczytuje” dane powstające przy jego dotykaniu – tutaj częstotliwość odczytu podniesiono aż do 500 Hz przy pojedynczym dotyku i 350 Hz przy równoczesnym dotyku kilkoma palcami.

W RedMagic 6 znajdziemy 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane i oczywiście gry. W RedMagic 6 Pro te wartości mogą wzrosnąć aż od 18 GB RAM i 512 GB pamięci na nasze pliki.

RedMagic 6 I RedMagic 6 Pro różnią się też pojemnościami baterii i szybkością ładowania. Bardziej zaawansowany model Pro może korzystać z ładowarki o mocy aż 120 W. To naładuje jego baterię o pojemności 4500 mAh w 17 minut. Robi to duże wrażenie.

W podstawowym RedMagic 6 też z bateriami i ładowaniem nie jest źle – bateria ma tutaj pojemność 5050 mAh i może być ładowana z ładowarki o mocy 66 W. Naładowanie więc jej do pełna zajmie 38 minut.

Na początku smartfony RedMagic będą dostęp tylko w Chinach – w cenach od 3799 juanów za wersję 6 z 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane do 6599 juanów za model Pro z 18 GB RAM i 512 GB pamięci na dane. W przeliczeniu na dolary oznacza to, że nowe smartfony kosztują od około 585 dolarów do nieco ponad tysiąca dolarów.

Międzynarodowa sprzedaż smartfonów RedMagic 6 i 6 Pro ma zacząć się 16 marca.

Foto: Nubią/ZTE.

Czytaj więcej: Pięciu gości stworzyło grę, która przyniosła 100 mln dol. przychodu w miesiąc. Valheim podbija świat.
Czytaj więcej: Kolejny Terminator będzie animowany. Narysuje go studio z Japonii za pieniądze Netfliksa.

Podziel się artykułem