Allegro Smart! drożeje. Ale nie dla wszystkich. Nowością dostawy PickPack w ciągu jednego dnia

allegro smart

Allegro zapowiada kilka poważnych zmian. Wśród nich jest podwyżka usługi darmowych dostaw dla nowych klientów i wprowadzenie bardzo szybciej dostawy w ciągu kilku godzin.

Zacznijmy od najgorszej wiadomości – abonament Allegro Smart! zapewniający darmowe dostawy zamówień o wartości od 40 zł w górę drożeje z 8,99 zł miesięcznie do 10,99 zł miesięcznie. Ale uwaga nie dla wszystkich i nie zawsze.

Więcej zapłacą ci, którzy zdecydują się na subskrypcję po 25 stycznia 2020 r. Cena dla obecnych abonentów się nie zmienia. Ponadto podwyżki będzie można uniknąć, jeżeli wykupimy usługę na rok – cena ankiety rocznego wysokości 49 zł nie zmienia się.

Nowością jest również wprowadzenie usługi dostawy tego samego dnia – PickPack. W ramach Allegro Smart! będzie one bezpłatna.

Początkowo PickPack będzie działał wyłącznie na terenie Warszawy. Z czasem będzie rozszerzany na inne miasta. 

Domyślnie paczka transportowana w ramach nowej usługi PicPack ma dotrzeć do nas w godzinach od 18.00 do 22.00. Ale to będzie można czasem zmienić. W zależności od tego, kiedy kupujący w serwisie złoży zamówi, będzie mógł wybrać bardziej dokładny przedział czasowy dostawy. Dostępne godziny dostawy otrzyma w SMSie od PickPacka.

Allegro uruchomi ponadto w lutym platformę Allegro Biznes. Dzięki niej na wygodne, szybkie i z atrakcyjnymi formami płatności zakupy, będą się mogły wybrać firmy.

– Oferta Allegro Biznes dostępna będzie tylko dla posiadaczy konta Firma. Dlatego w momencie uruchomienia serwisu, firmy sprzedające i kupujące na Allegro automatycznie otrzymają do niej dostęp. Jednocześnie sprzedający, których oferty pojawią się na obu wersjach Allegro, otrzymają możliwość eksploracji dodatkowego rynku, na którym wydatki są średnio 10-krotnie większe niż w przypadku zakupów konsumenckich – czytamy w komunikacie prasowym serwisu.

Foto: Allegro.

Czytaj więcej: Na zakupy do YouTube? Wkrótce to będzie możliwe.
Czytaj więcej: Chiny wygrywają wojnę handlową z USA. Nie tylko przez maseczki i elektronikę.

Podziel się artykułem