Na zakupy do YouTube? Wkrótce to będzie możliwe

YouTube zakupy

YouTube testuje nową funkcję – to możliwość szybkiego zakupu produktu, który pojawił się w filmie opublikowanym w serwisie.

Google, właściciel YouTube, poinformował właśnie o kilku nowościach, które testuje i które prawdopobnie niedługo pojawią się w jego serwisie wideo. Jest ich dużo – to przede wszystkim drobne zmiany wyglądu ale nie tylko. Z większych zmian szczególnie interesująca jest zapowiedź dodawania do filmów funkcji, który pozwoli szybko kupić prezentowane w nim produkty.

Takie wideo ze „skrótem” do szybkich zakupów najpierw będzie musiało być odpowiednio przygotowane przez twórcę. Dzięki temu oglądający będzie mógł kliknąć na dodatkowy przycisk w lewym rogu ekranu. Wtedy pojawi się lista produktów do kupienia przedstawionych przed chwilą w filmie. Klikając na jeden z nich trafimy już na stronę ze szczegółową prezentacją towaru, w tym z informacjami o „opcjach jego zakupu”. 

Co to ostatnie w praktyce oznacza? Tego nie wiemy. Ale wygląda to bardziej na skrót do dużej platformy e-commerce w rodzaju Zakupy Google, ewentualnie kilku sklepów, niż do konkretnego sprzedawcy.

Nową funkcję zakupów w YouTube testowano na razie w Stanach. Google nie mówi, kiedy ją wprowadzi, ale wydaje się, że nie będziemy na nią długo czekali. Z oczywistych powodów – to rozwiązanie zapowiada się jako kolejne i ważne źródło dochodów dla serwisu.

Foto: mohamed Hassan z Pixabay.

Czytaj więcej: Apple pracuje nad własną wyszukiwarką. Nie chce Google.
Czytaj więcej: Google ma nowy inteligentny regulator temperatury – Nest Thermostat. Do tego z radarem.

Podziel się artykułem