Peugeot idzie na całość. Następca modelu 208 będzie już tylko elektryczny

e-208

Szef Peugeota powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego magazyn AutoExpress, że kolejna generacja popularnego modelu 208 oraz SUV-a 2008 będzie istniała już wyłącznie w wersji elektrycznej.

Małe miejskie kompakty Peugeota, których nazwy zaczynają od cyfr 2 i 0 to jedna z ikon francuskiego koncernu. Peugeot 205 był legendą, jego następcy jeżdżą po całej Europie i są nadal chętnie kupowane – w tym po wprowadzeniu w 2019 roku na rynek modelu 208.

Teraz  Jean-Pillipe Imparato, dyrektor zarządzający Peugeota w wywiadzie dla angielskiego AutoExpress twierdzi, że 209 będzie już tylko elektryczna. Bardzo odważna decyzja, biorąc pod uwagę, że francuskie subkompakty to jedna z najlepiej sprzedających się linii koncernu od lat – to żadna nisza, to mainstream!

Zdaniem Imparato zainteresowanie elektrycznymi samochodami rośnie na całym świecie bardzo szybko – zmiany widać w z miesiąca na miesiąc lub nawet z tygodnia na tydzień.

Potwierdzają to dane o sprzedaży samochodów Peugeota. W ciągu ostatnich 10 tygodni sprzedaży samochodów 208 i 2008, 14 proc. z nich było w pełni elektrycznych. W wypadku modelu 3008 wprowadzonego na rynek z początkiem grudnia jego wersja hybrydowa była wybrana aż przez 27 proc. kierowców. Ten trend się będzie zdaniem szefa Peugeota tylko nasilał.

Właśnie dlatego między innymi następca 208 i 2008 będzie już tylko elektryczny. A kiedy te nowe pokazy się pojawią? Nie szybko. Prawdopodobnie w 2025, może w 2024 roku. Modele 208 i 2008 zostały bowiem całkiem niedawno wprowadzone na rynek.

Imparato w wywiadzie dla AutoExpress powiedział jeszcze jedną ciekawostkę. Firma nie zamierza rozwijać i elektryfikować modelu 108. Chce się skoncentrować na przyszłości „dwieścieósemki”.

Foto: Peugeot.

Czytaj więcej: Hyundai ma stworzyć z Apple samochód. To już więcej niż plotka.
Czytaj więcej: Chiny i Elon Musk to miłość ze wzajemnością.

Podziel się artykułem