Zakrzywiony ekran z odświeżaniem 165 Hz za 889 zł? To już dzisiaj możliwe

AOC zakrzywiony monitor dla graczy

AOC wprowadza na polski rynek cztery niedrogie zakrzywione monitory dla graczy o przekątnych 24 i 27 cali.

Kiedyś kupienie monitora z zakrzywionym ekranem było finansowym wyzwaniem, podobnie jak kupno monitora z wysoką częstotliwością odświeżenia, co ma duże znaczenie dla graczy komputerowych. To już przeszłość. Takie rozwiązania technologiczne nie kosztują już majątku.

AOC to chińska marka należąca do koncernu TPV Technology Limited (krócej TPV), będącej jednym z największych na świecie producentów ekranów LCD. Od pewnego czasu AOC jest bardzo aktywna na naszym rynku i dowodem na to jest wprowadzenie właśnie do Polski czterech nowych zakrzywionych monitorów dla graczy z popularnej serii G2.

Wszystkie wyświetlają obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 px przy maksymalnym odświeżaniu 165 Hz. Wszystkie są też zakrzywione – zakrzywienie matrycy wynosi w nich 15 cm.

Modele C24G2AE i C24G2U korzystają z 24-calowych paneli o kontraście typowym dla tego typu matryc – 3000:1. Natomiast C27G2AE oraz C27G2U oparto na 27-calowych wyświetlaczach, które oferują kontrast statyczny na poziomie 4000:1.

Modele o oznaczeniu AE to podstawowe, tańsze wersje. Z kolei monitory z literą „U” na końcu nazwy zostały wzbogacone o podstawę oferującą regulację wysokości oraz czteroportowy koncentrator USB.

W monitorach zastosowano kilka technologii podnoszących jakość obrazu w grach wideo – to między innymi technologia AMD FreeSync Premium działająca w zakresie odświeżania od 48 do 165 Hz oraz funkcja Montion Blur Reduction niwelująca efekt smużenia obrazu w trakcie wyświetlania szybko zmieniających się obrazów. Dużą zaletą nowych monitorów AOC dla graczy jest też czas reakcji ich paneli – wynosi 1 ms MPRT.

Monitory mają ponadto między innymi wbudowane głośniki (2×2 W), cztery złącza wideo (dwa HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 i D-SUB) i gniazdo słuchawkowe. 

Fabryczna podstawa monitorów jest mocowana beznarzędziowo. Można je też powiesić na ścianie za pomocą własnego uchwytu w standardzie VESA – mają odpowiednie otwory montażowe o rozstawie 100 x 100.

Najtańszy z czterech monitorów jest C24G2AE – kosztuje 889 zł. Za C24G2U trzeba zapłacić 979 zł, a większe C27G2AE i C27G2U wyceniono odpowiednio na 1199 zł i 1289 zł. Do sklepów mają wjechać we wrześniu.

Foto: AOC.

Czytaj więcej: Nvidia szykuje nową kartę graficzną. Będzie ekstremalnie droga.
Czytaj więcej: Już za chwilę zagrasz w najlepsze gry na przeciętnej komórce. 15 września startuje usługa xCloud.

Podziel się artykułem