LG prezentuje supemaskę. Ma dwa wiatraczki. W niej oddychanie musi być przyjemne

LG-PuriCare-Wearable-Air-Purifier-LIFESTYLE

Maska z wiatraczkami od LG jest oczywiście odpowiedzią na pandemię Covid-19, chociaż koreański producent w jej zapowiedzi nie mówi tego wyraźnie – zapewne przez konieczność zdobycia niezbędnych tutaj certyfikatów.

Nowa maska od LG ma uzupełniać linię oczyszczaczy powietrza produkowanych od dawna przez markę z Korei. Nie przypadkiem więc nazwano – go PuriCare Wearable Air Purifier, czyli przenośny oczyszczacz powietrza.

Maska LG ma baterię i dwa wiatraczki, które ułatwiają oddychanie odpowiednio pompując powietrze – pobierają go np. mocniej z zewnątrz w trakcie wdechu. Bateria o pojemności 820mAh ma wystarczyć nawet do 8 godzin pracy w trybie niskiej wydajności pracy i do 2 w trybie intensywnej pracy.

Maska korzysta z wymiennych filtrów H13 HEPA – jak mówi LG – podobnych do tych, które stosuje w stacjonarnych oczyszczaczach powietrza.

Taki filtr w teorii może przechwycić również koronawirusa i chociaż nie zabezpiecza w 100 proc. od infekcji (zarówno noszącego maskę, jak i osoby w jego otoczeniu), to z pewnością jest lepszym rozwiązaniem od zwykłej jednorazowej maseczki lub samodzielnie uszytej z bawełny. 

Wymienne w masce są nie tylko filtry. Wymienić można również paski na uszy.

LG nie podało jeszcze ceny nowej maski, ani informacji, na których rynkach będzie sprzedawana.

Foto: LG.

Czytaj więcej: Czy dzieci powinny nosić maski? Są już zalecenia WHO – bardzo rozsądne.
Czytaj więcej: LG Wing – niezwykły telefon z dwoma ekranami. Jeden można wysunąć zza drugiego.

Podziel się artykułem