Jak zainstalować najnowszą wersję systemu Android na swojej komórce? Android 10 nie zawsze pobierze się sam

Android 10 aktualizacja

Warto mieć zainstalowaną najnowszą wersję systemu na swojej komórce. Zwłaszcza, że jej instalacja nie jest kłopotliwa.

Android 10 to teraz najnowsza dostępna wersja popularnego systemu na komórki. Wersja 11 pojawi się dopiero jesienią i dość długo będzie dostępna tylko dla nielicznych smartfonów – w tym nowych Pixeli Google. Warto ją zainstalować – jeżeli tylko producent naszego smartfonu przygotował do niego odpowiednią aktualizację z poprzedniej dziewiątej wersji.

Takie aktualizacje są już dostępne dla wielu telefonów i czasem uruchamiają się automatycznie, a czasem musimy sami zadbać o ich odpalenie.

W tym celu zatem wchodzimy do Ustawień naszej komórki. Przewijamy dość długie menu i pod jego koniec wybieramy z niego polecenie System.

I teraz, w zależności od telefonu, który mamy, szukamy opcji Zaawansowane lub Aktualizacja oprogramowania (czasem Aktualizacja systemu). W tym pierwszym wypadku szukamy jeszcze polecenia Aktualizacja oprogramowania lub Aktualizacja systemu.

Pojawia się informacja o zainstalowanej teraz wersji Androida w naszej komórce oraz opcjonalnie informacja o tym, że możemy rozpocząć jego aktualizację do nowszej wersji. Rozpoczynamy ją zatem, jeżeli tylko jest taka możliwość.

UWAGA! Aktualizacja potrwać może nawet kilkadziesiąt minut. Przed nią naładujmy do pełna komórkę. Zadbajmy też o to, by cały czas podczas procesu uaktualnienia telefon miał dostęp o internetu przez Wi-Fi.

Jeżeli po wybraniu polecenia Aktualizacja oprogramowania lub systemu, nie widzimy informacji o możliwości uaktualnienia do Androida 10, to sprawdźmy za jakiś czas, czy nowy system już się pojawił w wersji na naszą komórkę. Niestety, może być i tak, że jeżeli dysponujemy nieco starszym modelem, to Android 10 nigdy nie zostanie już dla niego przygotowany.

Foto: ElisaRiva z Pixabay.

Czytaj więcej: Używany MacBook lub MacBook Air . Jak sprawdzić zużycie baterii?
Czytaj więcej: Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

Podziel się artykułem