Gameboard-1 – tablet dla wielbicieli gier RPG. Łączy cyfrowe rozwiązania z prawdziwymi figurkami z gier

gameboard-1

Rob Wyatt, człowiek który współprojektował pierwszego Xboxa, zbiera właśnie pieniądze na Kickstarterze na oryginalny projekt. Gameboard-1 to duży kwadratowy tablet do gier – nie tylko wideo, ale również takich, w których mogą pojawić się prawdziwe figurki.

Sam pomysł, żeby stworzyć duży tablet, który kładziemy na stole niczym planszę do gier i zaczynamy się na nim bawić nie jest nowy. Wiosną pisaliśmy np. o tego rodzaju rozwiązaniu, nad którym pracuje francuska firma Archos. Najnowszy pomysł Roba Wyatta idzie jednak dalej. On chce, by tablet służył również jako dynamicznie zmieniająca się plansza dla gier, w których pojawiają się plastykowe lub metalowe figurki.

Wyglądać to może bajkowo – wyobraźmy sobie np. wyświetlaną przez tablet kołyszącą się trawę, zamkowy bruk lub wodę z naniesioną siatką pól. Przesuwamy po niej prawdziwą trójwymiarową figurkę – tablet w trakcie tego ruchu wyświetla odpowiednią animację. Fajne!

A to jeszcze można rozbudować – np. o dodatkowe filmiki wyświetlające toczące się kości lub przejścia do kolejnych etapów zabawy.

Gameboard-1 – plansza może być nawet cztery razy większa

Gameboard-1 ma kwadratowy wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1920×1920 pikseli, oczywiście pokryty szkłem odpornym na zarysowania i przypadkowe zachlapania. Gdyby taki rozmiar komuś do zabawy nie wystarczył, może kupić dodatkowo 1 lub nawet 3 tablety i zbudować z nich większą planszę do zabawy.

Gameboard-1 ma również współpracować z naszymi komórkami. Po co? No choćby po to, że na nich można odpalić rzut wirtualnymi kościami.

Nie wiemy, jakie dokładnie gry będą na nowym urządzeniu. Z pewnością będzie klasyka, a więc np. szachy, chińczyk lub warcaby, ale również jakieś tytuły z gatunku RPG. Kupować je będzie można samodzielnie lub w postaci miesięcznego abonamentu.

By już dzisiaj zamówić na Kickstarterze oryginalny tablet, musimy na ten cel przeznaczyć co najmniej 349 dolarów. Sprzęt dotrze do nas w październiku 2020 roku, ale uwaga. Pamiętajmy, że to oferta z Kickstartera, a nie ze sklepu internetowego. Nie mamy więc 100 proc. pewności, że cały pomysł wypali i Rob Wyatt z sukcesem wprowadzi Gameboarda na rynek.

Foto: Last Gameboard.

Czytaj więcej: Kindle Kids Edition – pierwszy czytnik e-książek Amazonu dla dzieci. Szkoda, że głównie anglojęzycznych.
Czytaj więcej: Call of Duty: Mobile bije rekord wszechczasów. W tydzień od debiutu pobrano ją 100 mln razy.

Podziel się artykułem