Google ma nowy pomysł. Smarftony Pixel same wykryją wypadek samochodowy i będą próbowały pomóc

google rozpoznawanie wypadku drogowego

Google pracuje nad kolejną wersją systemu Android oznaczoną literą Q. Ma się w nim znaleźć funkcja automatycznego rozpoznawania wypadku samochodowego. Ma działać wyłącznie na smartfonach Pixel.

Dziennikarze portalu XDA Developers odkryli w kodzie systemu Android Q nową aplikację Safety Hub. Ma być uruchamiana wyłącznie na smartfonach Google’a i zawiera moduł, który automatycznie wykryje zderzenie na drodze.

Badaczom kodu nowego systemu Android udało się nawet znaleźć w zapisaną w aplikacji sugestywną ikonę przedstawiającą wypadek drogowy – powyżej.

Nie jest jasne w jaki sposób smartfon jest to w stanie wykryć kolizję. Spekuluje się, że być może do tego wykorzystany jest akcelerometr – czujnik przyspieszenia oraz mikrofon. Ale to tylko przypuszczenia.

Nie udało się też zdobyć informacji, jak dokładnie zareaguje smartfon po wykryciu wypadku drogowego. Być może będzie próbował wysłać jakąś wiadomość pod podane numery, wcześniej próbując zdobyć potwierdzenie od właściciela komórki.

W sumie jednak wydaje się, że powstaje nowa ciekawa funkcjonalność urządzeń mobilnych – jeżeli się rozwinie, zyskamy kogoś w rodzaju cyfrowego opiekuna, co może nam nawet w skrajnych sytuacjach uratować życie.

Foto: Google.

Czytaj więcej: Lenovo ThinkPad X1 – pierwszy pecet z zaginanym ekranem. Prototyp, który zwiastuje rewolucję.
Czytaj więcej: Wyścig na Księżyc przyspiesza. Nie tylko Jeff Bezos chce na tym zarobić.

Podziel się artykułem