Louis Vuitton też chce być nowoczesny i przedstawia torbę Canvas of the Future z elastycznym ekranem

Canvas of the Future

Zaginane ekrany znajdują kolejne zastosowania. Po smartfonach i telewizorach przyszedł czas na… torby. Ale nie takie zwyczajne, tylko marki Louis Vuitton.

Luksusowy francuski dom mody zaczynał 165 lat temu od produkcji toreb, walizek oraz kufrów. I praktycznie aż do dzisiaj ta część jego aktywności jest dla niego bardzo ważna. Louis Vuitton przy tym chce być nie tylko luksusowy i wysmakowany, ale i nowoczesny. W to założenie perfekcyjnie wpisują się dwie jego nowe torby Canvas of the Future, zaprezentowane w trakcie pokazów Cruise 2020 w Nowym Jorku.

W torby wszyto zaginane, elastyczne ekrany chińskiej firmy Royole – tej samej, które pod koniec ubiegłego roku pokazała jako pierwsza produkcyjne wersje smartfonu FlexPai z zaginanym ekranem.

Na pokazach zademonstrowano dwie torby Canvas of the Future. W pierwszej z nich wykorzystano dwa ekrany, w drugiej jeden. Mają one rozdzielczość 1920 x 1440 pikseli i wykonano je w technologii AMOLED. W trakcie pokazu torby wyświetlały głównie efektowne obrazy współczesnego miasta.

Louis Vuitton zaznacza, że jego nowe torby to na razie prototyp. Nie wiemy, kiedy rozpocznie się sprzedaż już dopracowanych modeli. Ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu. Cienkie, elastyczne ekrany to bardzo kusząca technologia dla projektantów mody.

Foto: Louis Vuitton.

Czytaj więcej: Wyścig na Księżyc przyspiesza. Nie tylko Jeff Bezos chce na tym zarobić.
Czytaj więcej: Miły prezent na jubileusz. Minecraft Classic dostępny teraz dla każdego i za darmo.

Podziel się artykułem