Miły prezent na jubileusz. Minecraft Classic dostępny teraz dla każdego i za darmo

Minecraft Classic

Z okazji dziesiątej rocznicy wydania popularnej gry Minecraft, firma Mojang przygotowała jej pierwszą wersję do uruchomienia w oknie przeglądarki. Każdy może zagrać teraz w Minecraft Classic za darmo.

Minecraft wydany w czerwcu 2009 roku stał się grą, mówiąc bez najmniejszej przesady, kultową. To nie tylko druga najlepiej sprzedająca się gra wideo wszechczasów – do końca ubiegłego roku sprzedano ponad 154 mln jej różnych wersji, najwięcej po Tetrisie. To również program, który stał się inspiracją dla wielu innych gier, w tym bijącego teraz rekordy popularności Fortnite’a.

I właśnie szwedzkie studio Mojang, wydawca gry, teraz część Microsoftu, obchodzi jej dziesiąty jubileusz. Z tego powodu przygotowano bezpłatną wersję Minecraft Classic dla każdego. Uruchomić ją możemy w oknie przeglądarki internetowej po wpisaniu do niej adresu https://classic.minecraft.net.

Gra wygląda dokładnie tak samo, jak wyglądała pierwsza wersja Minecrafta na komputery PC sprzed dekady. Stawiamy duże klocki w mocno spikselizowanym świecie, korzystając z myszy i klawiatury. Budowle nie mogą być zbyt wielkie – mamy ograniczenie do 32 klocków kilku rodzajów. Zbudowany obiekt możemy długo podziwiać, spacerując po nim.

W sumie sentymentalny powrót dla wielu do przeszłości, a dla innych możliwość sprawdzenia, co było i jest pociągającego w jednej z najbardziej popularnych gier świata.

Czytaj więcej: Jest Huawei P Smart Z – pierwszy smartfon chińskiej marki z wysuwaną kamerką.
Czytaj więcej: Już możesz zarezerwować ID.3 – elektrycznego hatchbacka Volkswagena. Koszt 5 tys. zł.

Podziel się artykułem