Jest Huawei P Smart Z – pierwszy smartfon chińskiej marki z wysuwaną kamerką

Huawei P Smart Z

Po rozwiązanie z wysuwaną kamerką do selfie sięgnął po raz pierwszy Huawei. I co ważne, jego realizacja tego pomysłu nie jest bardzo droga.

Huawei P Smart Z jest na razie sprzedawany we Włoszech i w Hiszpanii. Ale zapewne wkrótce się to zmieni i telefon wyceniany teraz na południu Europy na 279 euro (około 1200 zł) zawita i do Polski.

Z opisu nowego smartfonu wynika, że będzie to raczej dobra wiadomość. Huawei P Smart Z to solidny smartfon ze średniej półki.

Wyróżnia go duży (6,59 cali) ekran o rozdzielczości 1080×2340 punktów. Nie w nim żadnych wcięć i otworów. Wszystko przez to, że aparat do selfie z matrycą 16 Mpix i o jasności f/2.2 został ukryty w obudowie. Wysuwa się z niej, kiedy potrzeba, w czasie jednej sekundy i ponoć jest w stanie przeżyć co najmniej 100 tys. wysunięć i wsunięć.

W środku Huawei P Smart Z znalazł się przyzwoicie wydajny ośmiordzeniowy procesor Kirin 710F, 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Tę ostatnią można powiększyć kartą microSD o maksymalnie 512 GB.

Na tylnej ściance Huawei P Smart Z umieszczono czytnik linii papilarnych i podwójny aparat, w którym główny obiektyw o jasności f/1.8 korzysta z matrycy 16 Mpix, a mniejszy 2 Mpix służy do pomiaru głębi fotografowanych obiektów.

Zaletą smarftona jest też dość duża bateria – 4000 mAh, obecność standardowego gniazda słuchawkowego i możliwość korzystania z dwóch kart SIM.

Huawei P Smart Z dostępny będzie na rynku w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, niebieskiej i zielonej.

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: Zdjęcia z komórek będą jeszcze lepsze. Samsung ma nową matrycę o rozdzielczości aż 64 Mpix.
Czytaj więcej: Google wraca do ludzi. Nowe smartfony Pixel 3A i 3A XL mają najlepsze aparaty na średniej półce cenowej.

Podziel się artykułem