Wiatraczek w smartfonie? Red Magic 3 to telefon dla graczy, gdzie chłodzenie jest ważne

nubia red magic 3

Wydajne systemy chłodzenia w komputerach dla graczy nie dziwią od lat. Teraz na rynek wchodzi pierwszy smartfon dla graczy z wbudowanym wentylatorkiem – Nubia Red Magic 3.

Smarftony dla graczy w trakcie intensywnej zabawy grzeją się tak mocno, że jej kontynuowanie staje się mało komfortowe, bywa też, że telefon się wyłącza. Z tym problemem próbował sobie poradzić np. Asus, który do modelu ROG Phone sprzedawał zewnętrzny wiatraczek, przypinany do obudowy smartfonu.

Nubia poszła krok dalej. Producent zdecydował się zainstalować wentylator wewnątrz obudowy smartfona Red Magic 3. To rozwiązane doskonale znane ze świata komputerów, ale w telefonach dla graczy do tej pory niestosowane z powodu dużego zapotrzebowania wiatraczka na energię.

Postęp w rozwoju baterii spowodował jednak, że tradycyjne wentylatory mogą się pojawić w smartfonach i to zdarzyło się właśnie w nowym Red Magic 3.

Malutki wiatrak intensywnie schładza wydajny układ graficzny z procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Studzi też pamięć, której jest sporo – maksymalnie 12 GB RAM oraz 256GB miejsca na dane.

W Red Magic 3 zainstalowano poza tym dużą baterię o pojemności 5000 mAh oraz ekran wysokiej jakości – to w końcu sprzęt do grania. Ma 6,65 cala, wykonano go w technologii AMOLED, odświeżanie sięga aż 90 Hz, wspiera standard HDR. Telefon, choć przeznaczony głównie do gier, wyposażono ponadto w aparat 48 Mpix.

Nowość kosztuje w Chinach równowartość niecałych 1650 zł. Red Magic 3 wkrótce ma trafić na inne rynki, w tym do Europy.

Foto: Nubia.

Czytaj więcej: Za chwilę wróci telefon z klapką. Tyle tylko, że teraz Motorola RAZR V4 będzie miała zaginany ekran.
Czytaj więcej: Nowy problem Francuzów. Możliwe, że na odbudowę Notre Dame zebrano już za dużo pieniędzy.

Podziel się artykułem