Opel Corsa w najnowszej odsłonie przeszedł ostatnie testy. Latem debiut

Opel Corsa

Opel opublikował zdjęcia z zakończonych niedawno zimowych testów Corsy szóstej generacji. Pojazd zbudowany już pod skrzydłami koncernu PSA pokazano w malowaniu maskującym szczegóły karoserii.

Corsa to hit Opla – sprzedaje się najlepiej spośród wszystkich aut koncernu, chociaż ostatnio radzi sobie na rynku nieco gorzej niż wcześniej. W 2018 roku sprzedano go 217 tys. – 6,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Pojazd, produkowany w aktualnej wersji od 2014 roku, za chwilę będzie miał następcę. Sprzedaż nowej Corsy ma rozpocząć się latem, a jej oficjalny debiut nastąpi we wrześniu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

2019 Opel/Vauxhall Corsa winter tests

Samochód przeszedł właśnie ostatnie testy zimowe w Szwecji. Opel pokazał z nich kilka zdjęć.

Auto wydaje się bardzo klasyczne, jak na współczesny segment B i dość duże. Wiemy, że budowane jest na owej platformie CMP, którą dzieli z Peugeotem 208 i DS. 3 Crossback. Pozwala ona montować w samochodzie silniki zarówno elektryczne, jak i spalinowe. Wersja z napędem elektrycznym ma wejść do sprzedaży równocześnie z modelami spalinowymi.

2019 Opel/Vauxhall Corsa winter tests

Samochód będzie istniał tylko w jednej wersji nadwozia – hatchback. Ma być o 10 proc. lżejszy od poprzednika, bardziej dynamiczny i zużywający mniej paliwa.

Opel Corsa, które rywalizować ma na rynku głównie z takimi samochodami jak lider w tym segmencie teraz, czyli Renault Clio, Fordem Fiesta i Volkswagenem Clio, produkowany będzie wyłącznie w hiszpańskiej Saragossie.

Foto: Opel.

Czytaj więcej: Nowy Golf wjedzie do salonów za niecały rok. Jest problem z oprogramowaniem.
Czytaj więcej: Wiatraczek w smartfonie? Red Magic 3 to telefon dla graczy, gdzie chłodzenie jest ważne.

Podziel się artykułem