Samsung Galaxy S10 Plus kontra iPhone XS Max. Dzisiaj wygrywa Koreańczyk. Ale to się może zmienić za kilka miesięcy

galaxy s10 plus iphone xs max

Proste porównanie parametrów technicznych telefonów Samsung Galaxy S10 Plus i iPhone XS Max wyraźnie sugeruje, że teraz Samsung jest górą. To się może zmienić jesienią, kiedy Apple pokaże światu kolejną generację iPhone’ów.

Pobawmy się w porównanie najmocniejszych wersji flagowych smartfonów Samsunga i Apple, czyli Galaxy S10 Plus i iPhone’a XS Max. Niech to będzie taki pojedynek gigantów.

Wyświetlacz – wyższa rozdzielczość w Galaxy S10 Plus

Wielkością ekranu iPhone XS Max bije minimalnie top telefon Samsunga – przekątna jego ekranu wynosi 6,5 cala, w S10 Plus jest to 6,4 cala. Ale pod względem rozdzielczości Koreańczycy są wyraźnie lepsi – 3040 x 1440 pikseli kontra 2688 x 1242.

Wydajność – więcej pamięci w Galaxy S10 Plus

Na rzetelne testy wydajnościowe procesorów Snapdragon 855 i Exynos 9820 instalowanych w Galaxy S10 Plus trzeba jeszcze chwilę poczekać. Z pewnością jednak to układy, które są co najmniej porównywalne z układem A12 Bionic Apple’a. Ale sam procesor to nie wszystko.

Na wydajność pracy smartfonu wpływa również to, ile ma pamięci RAM. I tutaj koreański telefon bije na głowę swojego amerykańskiego konkurenta. W zależności od wersji może mieć 8 lub 12 GB RAM, zatem dwa lub trzy razy więcej niż zainstalowano w iPhone’ie XS Max.

Galaxy S10 Plus bije też konkurenta pod względem ilości pamięci na dane. Tej może mieć maksymalnie 1 TB, iPhone XS Max w najbogatszej wersji oferuje jej dwa razy mniej.

Dodatkowy obiektyw w Galaxy S10 Plus też ma znaczenie

Obydwa flagowce robią wyśmienite zdjęcia. Ale w aparacie głównym Galaxy S10 Plus obiektywy są trzy, a nie dwa jak w iPhonie XS Max. Do tego współpracują z trzema świetnej jakości matrycami, z których ta o najwyższej rozdzielczości (16 Mpix) przewyższa analogiczne rozwiązanie w iPhone’ie – 12 Mpix.

Lepszy – pod względem rozdzielczości – jest też aparat do selfie w Samsungu. To podwójny a nie pojedynczy układ jak u konkurencji i o wyraźnie wyższej rozdzielczości (10 i 8 Mpix kontra 7 Mpix).

Ponadto sprzęt Samsunga rejestruje wideo w standardzie HDR+. iPhone tego nie potrafi.

Większa bateria w Galaxy S10 Plus i gniazdo słuchawkowe

Koreańczycy do flagowej konstrukcji włożyli baterię o pojemności 4100 mAh. W XS Max ma ona 3179 mAh. iPhone przegrywa też z Galaxy S10 pod względem obecności przydatnego gniazda słuchawkowego – ten smartfon go nie ma, a konkurent jak najbardziej.

O wyższości standardu USB-C nad Lightingiem, na który stawia Apple nie ma natomiast sensu się rozwodzić – to mimo wszystko porównywalne rozwiązania.

W sumie jednak – jak widać z powyższego zestawienia – najmocniejsza wersja Galaxy S10 ma lepsze parametry techniczne niż najmocniejszy iPhone. Ale to zapewne się zmieni za kilka miesięcy, kiedy Amerykanie zaprezentują kolejną generację swoich komórek.

Czytaj więcej: Zaskakujący ruch Samsunga. Zainstaluje wyśmienite wyświetlacze AMOLED w tanich smartfonach Galaxy A10, Galaxy A20 i Galaxy A30.
Czytaj więcej: Samsung opatentował rysik S Pen z wbudowanym aparatem. Do czego może służyć sprzęt jak z filmów z Jamesem Bondem?

Podziel się artykułem