Samsung opatentował rysik S Pen z wbudowanym aparatem. Do czego może służyć sprzęt jak z filmów z Jamesem Bondem?

S Pen

Koreański koncern opatentował w Stanach elektroniczny rysik z wbudowanym aparatem. Taki S Pen może mieć kilka zastosowań.

Oryginalny patent odkrył serwis Patently Mobile, który wyszukuje w archiwach amerykańskiego urzędu patentowego oryginalnych pomysłów największych firm technologicznych związanych ze sprzętem przenośnym. W opisie nowego wynalazku czytamy, że aparat zostanie ukryty w elektronicznym rysiku. W wypadku Samsunga nazywa się on S Pen i jest dołączany do jego topowych smartfonów.

Zdjęcia nietypowym aparatem w „długopisie” będzie można robić po naciśnięciu guzika znajdującego się na jego obudowie.

Nowy wynalazek Samsunga wpisuje się w rozwój S Pena, którego najlepszym przykładem było ubiegłoroczne wyposażenie go w przycisk i komunikację bluetooth, co spowodowało, że stał się on użytecznym narzędziem do prezentacji.

Aparat w rysiku daje jednak zupełnie inną funkcjonalność. W patencie nie ma informacji do czego on może służyć, jednak możliwych zastosowań można wymyślić co najmniej kilka.

Po pierwsze, S Pen z aparatem może robić zdjęcia, gdy z różnych powodów nie chcemy ich robić smartfonem – bo zimno, bo nie do końca wypada, bo niewygodnie itd.

Po drugie, być może S Pen będzie działał jak elektroniczna lupa – przydatne narzędzie zarówno dla hobbystów, jak i starszych osób.

No i S Pen może też działać jako mały, przenośny skaner z funkcją OCR (zamiany grafiki na plik tekstowy). To może się przydać np. do robienia szybkich notatek z fragmentami zaczerpniętymi z dowolnego źródła drukowanego – książki, dokumentu, reklamówki, notatek znajomych itd.

W dokumentacji patentowej nie ma żadnej informacji o tym, czy i kiedy nowy S Pen zadebiutuje na rynku. Miejmy jednak nadzieję, że Samsung szybko wdroży pomysł z wbudowanym aparatem – wydaje się bardzo interesujący.

Foto: Samsung/ United States Patent and Trademark Office.

Czytaj więcej: Sony za chwilę pokaże nowy flagowy model Xperia XZ4. To może być najlepszy smartfon do oglądania filmów.
Czytaj więcej: 1 TB pamięci w smartfonie? Wkrótce to będzie normą. Samsung rozpoczął produkcję unikatowej pamięci.

Podziel się artykułem