Jak zablokować nękający nas numer w smartfonie z Androidem

jak zablokować numer

Męczą Cię teleankieterzy dzwoniący co kilka dni, albo wydzwania do Ciebie cały czas dziwny automat z propozycją skorzystania z bezpłatnego badania piersi, prostaty lub słuchu? Zablokuj irytujący numer w smartfonie. To łatwa czynność.

Zablokowanie numeru to idealne rozwiązanie, by pozbyć się natrętów. Gdy to zrobimy, dzwoniący z zablokowanego numeru będzie automatycznie odrzucany, a my jedynie znajdziemy informację o tym w historii wszystkich połączeń. W tym rozwiązaniu natarczywy dzwonek w ogóle nam już nie będzie przeszkadzał.

By zablokować numer, najpierw musimy go odnaleźć na liście wszystkich połączeń – zobaczymy ją po dotknięciu na ekranie ikony połączenia telefonicznego (zielona słuchawka). Następnie szukamy na liście połączeń numeru, który nas irytuje i dotykamy go palcem, nieco dłużej go przy tym nie odrywając od ekranu.

Pojawi się menu kontekstowe, z którego wybieramy polecenie „Dodaj do czarnej listy”. I już – zniknął problem z nękającym numerem.

Czarna lista

A co jeżeli się pomylimy i niechcący dodamy do czarnej listy numerów ten, którego blokować jednak nie chcemy? Żaden problem. Szukamy pomyłkowo zablokowanego numeru, znowu wywołujemy menu korektowego, dłużej wskazując palcem interesujący na obiekt, i wybieramy z niego polecenie „Usuń z czarnej listy”.

Czarna lista

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: Jak zmniejszyć wydatki na samochód. 5 prostych rad.
Czytaj więcej: Jak przyspieszyć smartfon z Androidem? 5 prostych wskazówek.

Podziel się artykułem