Ilu jest Chińczyków? W ubiegłym roku urodziło się ich najmniej od 60 lat

ilu jest chinczyków

Chińskie Narodowe Biuro Statystyczne podało w poniedziałek najnowsze dane dotyczące demografii Państwa Środka. Chińczyków nadal przybywa, choć najwolniej od 1961 roku.

Dzięki 15,23 milionom nowych narodzin Chiny mają już 1,395 mld obywateli. To jest o 3,8 proc. więcej niż rok wcześniej.

W ubiegłym roku urodziło się aż o 11,6 proc. mniej dzieci niż w 2017 roku. Wtedy na świat przyszło 17,23 mln Chińczyków.

Gdyby obywatele Państwa Środka mnożyli się nadal w takim tempie, jak w 2018 roku, to w nieco ponad dwa lata „urodziłaby się” nowa Polska.

Ale nie mamy się co obawiać. Chińskie państwo i władze są przygotowane na taką skalę narodzin jak teraz. Zresztą zakładają, że trend wzrostowy nie będzie trwał bez końca. Chińscy demografowie zakładają, że liczba obywateli ich państwa będzie rosła do 2029 roku – wtedy osiągnie liczbę 1,442 mld. W 2030 roku populacja Chińczyków ma zacząć się zmniejszać.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: IKEA zapowiada kolejną nowość. Tym razem to głośnik lub system nagłośnieniowy Symfonisk zrobiony wspólnie z firmą Sonos.
Czytaj więcej: Wprowadzą ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach? Będzie pod tym względem gorzej niż w Polsce.

Podziel się artykułem