Louis Vuitton przygotował prezent na Walentynki. Do słuchawek za 300 dolarów dodał logo i zmienił cenę na… tysiąc dolarów

Louis Vuitton Horizon Earphones

Siła marki jest niezwykła. Lous Vuitton, luksusowy francuski dom mody, za chwilę wprowadzi do sprzedaży bezprzewodowe słuchawki douszne Louis Vuitton Horizon Earphones. Nie jest to całkowicie nowy produkt. To inaczej tylko oznaczone słuchawki MW07 firmy Master & Dynamic.

Louis Vuitton Horizon Earphones wyglądają na pewno bardzo zacnie. Duże logo firmy, w niektórych wersjach kolorystycznych naniesione złotą lub srebrną farbą na zewnętrzną część słuchawek wykonaną z plastyku imitującego szlachetny kamień, wyraźnie sugeruje, że mamy do czynienia z produktem luksusowym.

Ślicznie wygląda też puzderko na słuchawki zintegrowane z ładowarką – na nim oczywiście też znalazło się wyraźne logo Louis Vuitton.

Fakt, że mamy tutaj do czynienia z produktem luksusowym sygnalizuje również cena – za Louis Vuitton Horizon Earphones trzeba będzie zapłacić w Stanach 995 dolarów. Bardzo dużo, jak za niewielkie słuchawki bezprzewodowe do smarftona. Nawet wysokiej jakości.

Cena ta jeszcze bardziej szokuje, jeżeli przyjrzymy się bliżej nowym słuchawkom francuskiego domu mody. Dla Louis Vuitton wyprodukowała je amerykańska firma Master & Dynamic – znana z produkcji wysokiej jakości słuchawek. Produkcja przy tym polegała na zmianie logo na obudowie oferowanego już od pewnego czasu modelu MW07 i etui, do ich przechowywania.

Louis Vuitton ustalił cenę swoich słuchawek na 995 dolarów. Za MW07 w oryginalnej wersji trzeba zapłacić 299 dolarów. Też sporo, ale jednak 700 dolarów mniej.

Smaczku całej historii dodają jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze, już MWO7 w wersji Master & Dynamic są oferowane jako produkt luksusowy. Francuski dom mody poszedł z tym krok dalej.

Po drugie, te słuchawki nie oferują jakości, która powala na kolana. Recenzenci mówią, że grają dobrze, są wygodne, ale cena 299 dolarów za nie jest za wysoka – mniej kosztują np. AirPods, bardzo dobre, podobne słuchawki  Apple’, bo „tylko”159 dolarów.  Co można więc powiedzieć o „przemalowaniu” MWO7 na model Louis Vuitton Horizon Earphones? Cóż… wysoka jest cena marek luksusowych we współczesnym świecie.

Foto: Louis Vuitton/ Master & Dynamic.

Czytaj więcej: Smartfon z 10-krotnym optycznym zoomem? Oppo ma już odpowiedni moduł, pokaże go w Barcelonie.
Czytaj więcej: Saab całkiem nie umarł. Ale stał się właśnie bardziej chiński.

Podziel się artykułem