Samsung Galaxy S10 będzie miał premierę 20 lutego w San Francisco. To będzie prawdziwa bestia

samsung galaxy s10

Dziesiąta edycja topowego smartfonu Samsunga musi być wyjątkowa – do tego zmusza sam jej numer. I zapewne tak się stanie – tak sugerują z kolei najnowsze przecieki.

Samsung pod koniec ubiegłego tygodnia zaczął rozsyłać do amerykańskich mediów zaproszenia na imprezę Galaxy Unpacked w San Francisco, która odbędzie się 20 lutego. Sądząc po jej tytule i po logo zaproszenia, na którym widać dużą liczbę 10, trudno sobie wyobrazić, aby prezentacja dotyczyła czegokolwiek innego niż prezentacji nowego flagowego telefonu Koreańczyków.

Projekt graficzny zaproszenia sugeruje też, że Samsung Galaxy S10 będzie miał bardzo cienkie ramki – między innymi dlatego, że zamiast dużego wcięcia u góry ekranu, pojawi się niewielki otwór w ekranie na obiektyw aparatu do selfie.

Ale zaawansowanych i unikatowych rozwiązań technologicznych w nowym smartfonie ma być więcej. Z przecieków wiemy np., że Samsung Galaxy S10 będzie pierwszym telefonem na rynku z najbardziej dotąd wydajnym procesorem do komórek Qualcomma, czyli układem Snapdragon 855. Pamięci przy tym raczej nikomu nie zabraknie. W komórce znajdzie się prawdopodobnie 8 lub 12 GB RAM i maksymalnie aż 1 TB miejsca na zdjęcia, filmy i inne dane.

Główny aparat Galaxy 10 zostanie wyposażony w trzy obiektywy współpracujące z matrycami 12, 16 i 13 Mpix. Aparat do selfie ma być natomiast podwójny.

W podstawowym modelu Galaxy S10 zostanie ponoć zainstalowany ekran 6,1 cala. Ale być może pojawi się też wersja z większym ekranem Galaxy S10 X – niektóre spekulacje tak sugerują – oraz nieco „zubożony” ale tańszy model Galaxy S10 Lite lub S10 E.

Możliwe też, że najbardziej zaawansowany model nowej komórki będzie współpracował z ultraszybkimi sieciami 5G.

Są też już pewne spekulacje dotyczące ceny nowego telefonu. Ta, w zależności od konkretnej wersji, wyniesie od około 700 dolarów do ponad 1600 dol. za Galaxy S10 X z dużym ekranem i obsługą sieci 5G. Co z tego okaże się prawdą, dowiemy się już niedługo.

Czytaj więcej: Apple jest za drogi i traci przewagę technologiczną. Sprzedawcy tną ceny iPhone’ów w Chinach.
Czytaj więcej: Pierwszy lot na Marsa za siedem lat. Budowa kolonii to nie będzie jednak spacerek.

Podziel się artykułem