W końcu jest. Pierwsza w sprzedaży karta SD 1 TB. Jest droższa od wielu aparatów i kamer

karta SD 1TB

Lexar wprowadza właśnie na rynek nową kartę pamięci – model Professional 633x SDXC™ UHS-I. Jej pojemność sięga 1 TB – to najlepszy wynik spośród wszystkich sprzedawanych teraz kart pamięci.

O tym, że w końcu doczekamy się karty SD 1TB było wiadomo od dość dawna. W połowie 2016 roku prototyp takiej karty pokazał SanDisk – nawet bardzo ładnie wyglądała na zaprezentowanych wtedy zdjęciach. Ale do sprzedaży nie trafiła.

Inaczej jest z nową kartą Lexaru. Największy gracz na rynku pamięci typu flash zaprezentował właśnie kartę Professional 633x SDXC™ UHS-I o pojemności 1TB i od razu skierował ją do sprzedaży – na początek w USA.

Amerykanie podkreślają, że ich nowy produkt będzie idealnie współpracował zarówno z cyfrowymi lustrzankami, jak i kamerami HD, 3D oraz 4K. Gwarantować to ma wysoka szybkość zapisu i odczytu danych – w wypadku odczytu sięga ona 95MB/s.

Karta SD 1 TB do tanich nie należy. Cenę ustawiono tutaj na poziomie 499,99 dol., czyli około 1850 zł.

W komunikacie prasowym, który Lexar opublikował w związku z debiutem nowej karty, firma przypomniała, kiedy wprowadziła na rynek inny przełomowy produkt – kartę SD o pojemności 1GB. Było to niemal 15 lat temu. Nowa karta 1TB ma od niej tysiąc razy większa pojemność.

Foto: Lexar.

Czytaj więcej: Za chwilę nowy Nissan Leaf e+ wjedzie do salonów. Zasięg wzrósł do 360 km, a moc silnika do ponad 200 koni mechanicznych.
Czytaj więcej: LG SIGNATURE OLED TV R. Pierwszy na świecie telewizor ze zwijanym ekranem.

Podziel się artykułem