Nie, to nie jest gramofon. To superprofesjonalna myjka do płyt winylowych

Clearaudio Smart Matrix Silent

Niemiecka firma Clearaudio wprowadziła na rynek bardzo oryginalny produkt. Smart Matrix Silent to wyrafinowana technologicznie myjka do płyt gramofonowych. Kolejny element zestawu audio dla najbardziej zagorzałych audiofili.

W świecie audiofili nie dziwią kolumny, wzmacniacze i odtwarzacze w cenie samochodu lub kable kosztujące tyle, ile Kowalski zarabia w miesiąc. Nie brakuje też w nim bardzo pomysłowych i dopracowanych w najmniejszym szczególe urządzeń. Clearaudio Smart Matrix Silent jest jednym z nich.

To myjka połączona z suszarką do płyt gramofonowych, w której wykorzystano silnik próżniowy o mocy aż 500 W – podobnie wydajne napędy trafiają dzisiaj do pionowych odkurzaczy.

Myjka z wyglądu przypominam gramofon. Płytę przeznaczoną do umycia kładziemy na specjalnym talerzu, takim jak w gramofonie. Wybieramy też odpowiedni rozmiar płyty – do wyboru są opcje LP, LH i S. Zostanie ona umyta i wysuszona przez specjalne wielofunkcyjne ramię czyszcząco-odsysające.

Myjka samodzielnie pobiera płyn do czyszczenia ze zbiorniczka. Jego ilość dawkuje w zależności od preferencji użytkownika – możemy wybrać intensywność mycia płyt.

Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje adapter do singli oraz specjalny zacisk, który utrzymuje płytę na miejscu i chroni przed zamoczeniem etykiety naklejonej na nią. Dodatkowo w zestawie znajduje się także płyn czyszczący Pure Groove o pojemności 500 ml oraz lejek.

Myjka talerzowa Smart Matrix Silent oferowana jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Cena? Nie pytaj… To sprzęt dla audiofili. Kosztuje 6699 zł. Możemy też dokupić opcjonalną pokrywę przeciwpyłową za 630 zł.

Foto: Clearaudio.

Czytaj więcej: W końcu jest. Pierwsza w sprzedaży karta SD 1 TB. Jest droższa od wielu aparatów i kamer.
Czytaj więcej: LG SIGNATURE OLED TV R. Pierwszy na świecie telewizor ze zwijanym ekranem.

Podziel się artykułem