Huawei pokazuje po raz pierwszy smartfona z 8 GB RAM. I to jeszcze w tańszej marce Honor

Honor 10 GT

Nowość nazywa się Honor 10 GT i na pierwszy rzut oka różni się tylko rozmiarem pamięci od modelu Honor 10. Różnic jest jednak więcej. W skrócie – dzięki nim gry, które odpalimy będą bardziej płynne a fotki, które zrobimy jeszcze piękniejsze.

O ile oczywiście uda nam się nowego smarftona kupić w naszej ojczyźnie, co pewne jeszcze nie jest. Na razie bowiem Huawei wyznaczył debiut Honor 10 GT na 24 lipca w Chinach i nic nie wspomina o tym, że będzie chciał nowy telefon wprowadzać na inne rynki. Być może uważa, że dla bogatszych odbiorców w Europie i w Ameryce Północnej lepszy jest Huawei P20 i P20 Pro. Tego jednak nie wiemy.

W smartfonie Honor 10 GT mam więc 8 GB pamięci RAM, a nie 4 jak w europejskiej wersji modelu Honor i nie 6 GB RAM jak w jednej z azjatyckich wersji tego smartfonu.

W Huawei Mate 20 Pro pojawi się naprawdę duży ekran. Większy niż w nadciągającym Samsungu Galaxy Note 9

Reszta – od strony sprzętowej – jak w Honor 10. A więc najsilniejszy procesor Huawei, czyli Kirin 970, wyświetlacz LCD 5,8 cala (2280 x 1080) z wcięciem, podwójny aparat z tyłu (16 Mpix z pomocniczą monochromatyczną matrycą 24 Mpix ), pojedynczy (24 Mpix) z przodu, bateria 3400 mAh i niemal żadnej ramki dookoła wyświetlacza.

Ciekawostką są dodatki programowe. W Honor 10 GT pojawia się specjalny tryb CPU Turbo – wcześniej już przetestowany w modelu Honor Play. Podczas grania zwiększa on, wg inżynierów Huawei, wydajność układu graficznego nawet o 60 proc. Ponadto zmniejsza zapotrzebowanie na energię nawet o 30 proc.

Możliwości aparatów ma natomiast zwiększyć tryb AIS – mechanizm stabilizacji obrazu zarządzany przez sztuczną inteligencję. Pozwala on na robić lepsze zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych bez statywu.

Tak więc literki GT wydają się w pełni uzasadnione. A cena? W Chinach Honor 10 to wydatek na poziomie niecałych 400 dolarów. Za literki GT trzeba będzie trochę dopłacić, ale raczej niezbyt wiele.

Foto: Honor.

Czytaj więcej: Jest nowy standard karty SD. W komórce, tablecie lub aparacie będziemy mieli w przyszłości nawet 128 TB dodatkowego miejsca na dane.
Czytaj więcej: Nadciąga Xiaomi Redmi 6 Pro – smartfon ze średniej półki z modnym wcięciem w ekranie.

Podziel się artykułem