Wojna na aparaty się rozpędza. W LG V40 – nowym koreańskim flagowcu – ma być ponoć aż 5 obiektywów

LG V30

Portal Android Police twierdzi, że kolejny flagowiec LG będzie miał aż 5 obiektywów – przedni aparat będzie miał ich prawdopodobnie dwa, a tylny trzy.

Kto myśli, że dwuobiektywowy aparat w smartfonie to już w zasadzie wystarcza, a cztery obiektywy na pokładzie jak w ZenFone 5Q (5 Lite) to już luksus, ten powinien przygotować się na więcej. Koncernowi LG zaczęło przeszkadzać to, że możliwości fotograficzne jego smartfonów zaczęły ustępować topowym modelom Samsunga lub Huawei i postanowił coś z tym zrobić. Nowy pomysł cechuje naprawdę duży rozmach.

W LG V40, którego powinniśmy zobaczyć najpóźniej jesienią, ma być zainstalowane aż 5 obiektywów. Jak szczerze pisze portal Android Police nie do końca wiadomo po co…

Nadciąga Xiaomi Redmi 6 Pro – smartfon ze średniej półki z modnym wcięciem w ekranie

Prawdopodobnie podwójny aparat do selfie nie tylko pozwoli robić lepsze, bardziej panoramiczne i z większą głębią ostrości, zdjęcia, ale również dzięki temu w smartfonie pojawi się funkcja trójwymiarowego rozpoznawania twarzy. Czy tak będzie na pewno? Nie wiemy, to tylko przypuszczenie.

Nie ma też informacji co da instalacja trzeciego obiektywu w tylnym aparacie LG V40. Być może przez to wielbiciele robienia zdjęć otrzymają funkcję optycznego zooma, albo będą mogli bardziej precyzyjnie manipulować głębią ostrości, a więc tworzyć efektowne fotki z rozmytymi, drugoplanowymi elementami.

Poza tym o LG V40 w zasadzie niewiele więcej wiadomo. Spekuluje się, że smartfon będzie napędzany procesorem Qualcomma Snapdragon 845 i może, ponieważ znacząco zmodernizowano aparaty, zostanie również wyposażony w wyświetlacz OLED zamiast LCD.

Czytaj więcej: Nowe plotki o flagowcu Samsunga. W Galaxy S10 Koreańczycy zrezygnują z rozwiązania rozwijanego od lat.
Czytaj więcej: Boeing pokazał pierwszy obrazek z samolotem pasażerskim, który poleci pięć razy szybciej od dźwięku.

Podziel się artykułem