W Windows pojawią się dwie nowe funkcje. Jedna to SwiftKey – przyspieszy pisanie, druga wyłączy irytujące automatyczne filmiki

SwiftKey PC

Niewiele jest tak drażniących rzeczy, jak uruchamiające się samodzielnie filmiki na stronach przeglądarki i wolno działająca wirtualna klawiatura. Microsoft chce rozwiązać obydwa te problemy w Windows. Nowe funkcje sprawdzają już testerzy.

Google już od pewnego czasu wprowadza w przeglądarce Chrome funkcje, które mają nam ułatwić życie z automatycznie uruchamianymi filmikami. Domyślnie na nowych stronach są one wyciszane, dodatkowo można spróbować dodać tu pewne wyjątki (opcja Ustawienia treści/Dźwięk w zaawansowanych ustawieniach) lub w ogóle spróbować zatrzymać ich odtwarzanie za pomocą jeszcze bardziej złożonych poleceń (patrz opis na stronie groovyPost.com).

Microsoft chce, by problem automatycznie uruchamianych filmików był jeszcze lepiej rozwiązany w jego przeglądarce Microsoft Edge. Stanie się to w nowej jej odsłonie, która pojawi się jeszcze w tym roku, wraz z kolejną aktualizacją Windows.

Testerzy uaktualnienia okienek zwanego pod nazwą Redstone 5 mogą w Microsoft Edge znaleźć opcję „allow sites to automatically play media”. Jej odznaczenie spowoduje, że definitywnie zabijemy irytujące filmiki.

Notebook od Lenovo ze 128 GB RAM, sześciordzeniowym procesorem i ekranem 4K. Nowy ThinkPad P52 to naprawdę potężny komputer

SwiftKey dla pecetów

To nie jedyne ciekawe narzędzie, która ma pojawić się w Windows. Gigant z Redmond pozwoli również między innymi wpisywać tekst za pomocą klawiatury SwiftKey na sprzęcie wyposażonym w ekrany dotykowe.

Użytkownicy smartfonów lub tabletów doskonale wiedzą, że to rozwiązanie jest super – zamiast wklepywać mozolnie kolejne literki, przesuwamy palcem od literki do literki, komputer sam skleja kolejne litery w słowa. Takie rozwiązanie jest szybkie i z pewnością sprawdzi się również w notebookach Windows z dotykowymi ekranami, kiedy te pracują w trybie tabletu.

W wersji testowej SwiftKey wspiera takie języki, jak angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski i rosyjski. Polskiego nie ma. Ale spokojnie, zapewne pojawi się, kiedy zostanie opublikowane nowe uaktualnienie Windows.

Foto: SwiftKeyApp.

Czytaj więcej: Cyberpunk 2077 podbija świat i polską giełdę. Zwiastun bije rekordy na YouTube. Amazon rozpoczął przedsprzedaż.
Czytaj więcej: Kolejny projekt Muska w realizacji. Elektryczne minibusy na bazie Tesli S pojadą z Chicago na podmiejskie lotnisko.

Podziel się artykułem