Nowa funkcja w iPhonach! W telefonach z Androidem jest od 16 lat

ekran główny w iPhone

W czerwcu Apple pokaże światu nowy system iOS 18 przeznaczony do pracy na iPhonach. Jedną z nowości będzie możliwość niemal dowolnego ustawiania ikon aplikacji na ekranie głównym.

W telefonach z Androidem zawsze można było ikony aplikacji ustawić sobie w dowolnym miejscu ekranu. No, w prawie dowolnym, bo cały czas działa wyrównywanie do niewidocznej siatki. Ale to i tak pozwala np. na tworzenie przerw pomiędzy ikonami – mogą to być  puste wiersze lub kolumny.

W iPhonach takiej wolności nie ma. Co prawa mogę sobie wrzucić ikonę aplikacji na dowolny ekran, a nawet wybrać jej położenie pomiędzy innymi aplikacjami, ale żadnych pustych miejsc pomiędzy nimi nie może być – iOS dosuwa ikony do siebie.

To się właśnie ma zaraz zmienić. W nowym systemie iOS 18 będzie większa możliwość konfigurowania wyglądu ekranu głównego – w tym właśnie większa dowolność w ustawianiu ikon na nim.

Oczywiście to tylko jedna z większej liczby nowych funkcji, które zawitają do systemu, którego Apple pokaże światu na corocznej konferencji programistów WWDC w czerwcu.

W iPhonach pojawi się np. lepsza sztuczna inteligencja – jaka dokładnie i co będzie robić, tego jeszcze nie wiemy. Komórki z logo nadgryzionego jabłka będą też mogły między innymi wysyłać i odbierać wiadomości w standardzie RCS.

Foto: Jan Vašek z Pixabay.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *