Router Acer Enduro M3 – 20 GB internetu w 135 krajach na start

router idealny dla podróżnika

Jak rozwiązać problem łatwego dostępu do internetu poza Unią Europejską? Jednym z pomysłów jest mobilny router 5G Acera Enduro M3 z planem na wiele krajów.

Dopóki nie wyjeżdżamy poza Unię Europejską, nie ma większego problemu z dostępem do internetu. Jest prawie jak w domu. Kiedy jednak nasz samolot ląduje na innym kontynencie lub wjeżdżamy do takiej np. Szwajcarii, przestaje być miło. Telefon trzeba jak najszybciej wyłączyć, inaczej istnieje ryzyko, że rachunki za roaming mogą nas zrujnować.

Szybkich i łatwych rozwiązań na internet poza Unią do niedawna w zasadzie nie było. Trzeba było w takich sytuacjach albo kupować kartę lokalnego operatora telekomunikacyjnego i instalować ją we własnej komórce lub też korzystać wyłącznie z darmowych sieci WiFi – np. hotelowych. To oczywiste, że nie są to rozwiązania banalne i zawsze bezpieczne. 

Router Acer Enduro M3 to nowy pomysł na to, jak rozwiązać problem dostępu do internetu poza Unią Europejską. Jest łatwy w realizacji, szybki i komfortowy. Na pewno natomiast nie jest tani. Ale po kolei.

Router Acer Enduto M3 to niewielkie, zgrabne wodo i pyłoszczelne w kategorii IP5 urządzenie obsługujące sieć 5G i wyposażone w technologię eSIM – nie wymaga korzystania z fizycznej karty SIM. Potrafi on automatycznie połączyć się z najsilniejszym nadajnikiem w okolicy działającym w technologii 5G oraz 4G dowolnego operatora. Za to odpowiadają też jego dobre anteny. Router, zdaniem producenta, nawiązuje stabilne i szybkie połączenia z internetem niemal wszędzie, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się dostępem do niego bez względu na obecne położenie.

Operatorem karty eSIM sprzedawanej razem z Enduro M3 jest SIMO, który w swojej ofercie posiada wiele wariantów cenowych jak i ilościowych pod względem wielkości pakietu danych. Router możemy wykorzystać w 135 krajach na kilku kontynentach i – co ważne – teraz trwa promocja, dzięki której przez najbliższe pół roku możemy, dzięki niemu, mieć dostęp w nich do internetu za darmo. Do limitu 20 GD danych. Pod warunkiem jeszcze, że zakupu dokonamy w sieci sklepów Media Expert.

Router posiada możliwość połączenia przez VPN, co dodatkowo zwiększa naszą anonimowość w sieci. Za zasilanie całego urządzenia odpowiada wbudowana bateria o pojemności 6500 mAh. Dzięki niej urządzenie potrafi działać nawet do kilku dni zwykłego użytkowania lub kilkunastu godzin przy połączonej sporej ilości urządzeń.

Pewną wadą Enduro M3 jest cena. Urządzenie niestety nie jest tanie. Kosztuje 1399 zł.

Foto: Acer.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *