Wielka przygoda D&D po raz pierwszy w świecie LEGO

lego D&D

Klocki LEGO znają wszyscy. Grę RPG Dungeons & Dragons chyba też wszyscy – choćby z serialu Stranger Things, jeżeli sami w nią nie grali. Teraz – po raz pierwszy w historii – twórcy legendarnych klocków i najbardziej znanej gry fabularnej świata połączyli siły. Efekt zdumiewa.

LEGO we współpracy z firmą Wizards of the Coast wydało wyjątkowy zestaw klocków – Dungeons & Dragons: Red Dragon’s Tale (Dungeons & Dragons: Opowieść Czerwonego Smoka).  Mamy w nim wszystko, co jest dobrze znane graczom D&D. 

Jest więc tutaj między innymi zamek z wysoką wieżą i pod nim lochy. Jest tawerna ze zdejmowanym dachem oraz sześciu bohaterów spragnionych przygód w świecie heroic fantasy. To ork łotr, elfi czarodziej, krasnolud kapłan, wojownik gnom, bard z rodu smoków i człowiek z trochę dziwną fryzurą bohatera anime. Są też oczywiście przeciwnicy – w tym wredne lewitujące oko i „sowiodźwiedź”, Naturalnie jest też wielki czerwony smok.

To wszystko zbudowane z 3745 klocków LEGO i – teraz najlepsze – tutaj bawić się można nie tylko samymi klockami. Ten zestaw po złożeniu może stać się światem, w którym razem z przyjaciółmi rozegramy epicką przygodę. Do zestawu została w tym celu przygotowana również książeczka z jej scenariuszem, karty postaci, no i oczywiście specjalna kostka – dwudziestka.

NIe musimy się obawiać, że przygoda w świecie LEGO będzie nudna. O fabułę zatroszczyła się tutaj firma Wizards of the Coast, a dokładniej 32-letni fan D&D z Amsterdamu Lucas Bolt (znany jako BoltBuilds). On wygrał konkurs zorganizowany przez twórców D&D na przygodę do zestawu  klocków LEGO. Napłynęło na niego 600 projektów – wybrano pomysł Lucasa Bolta, który potem razem z projektantami LEGO tworzył już konkretne elementy do swojej przygody.

W sklepach Dungeons & Dragons: Red Dragon’s Tale pojawi się 1 kwietnia. A 6 kwietnia o godzinie 18.00 na stronie LEGO.com/DnD oraz na kanałach D&D na YouTube i w serwisie Twitch będzie można zobaczyć, jak kilku doświadczonych graczy D&D, w tym twórca przygody, bawią się nowym zestawem klocków LEGO.

Foto: LEGO.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *