Będzie tańszy składany Samsung. Aż o połowę

samsung galaxy z fold 5

Samsung pracuje nad tańszą wersję swojego sztandarowego składaka Galaxy Z Fold 5 – tak twierdzi koreański serwis SisaJournal-e.

Składane smartfony, choć niewątpliwe interesujące, nie cieszą się masową popularnością.  Z oczywistego powodu. Praktycznie wszystkie dostępne modele, w tym zarówno koreańskie Samsungi Galaxy Z Fold 5 i Flip 5, jak i ich chińscy konkurenci – Huawei Mate X5, Xiaomi Mi Mix Fold 3 i Vivo są po prostu drogie lub bardzo drogie. Ale możliwe, że w końcu coś się tutaj zmieni.

Koreański serwis SisaJournal-e twierdzi, że jeszcze w tym roku Samsung pokaże światu nowy „tani” model Galaxy Z Fold. Ma kosztować niecałe 800 dolarów, a więc o połowę mniej niż jest teraz wyceniany Fold 5 – 1799 dol. W Polsce może to oznaczać w praktyce zamiast około 9 tys. zł, jakieś 4 tys. zł.

Nadal to dużo, ale już w cenie, która może pozwoli wyrwać składaki Samsunga z naprawdę bardzo niszowego świata.

SisaJournal-e, powołując się na swoje źródła blisko Samsunga, twierdzi, że nowy telefon będzie tańszy, bo nie trafi do niego topowy procesor, będzie miał mniej pamięci i nieco niższą jakość wyświetlacza. Aparaty zostaną jednak „prawie takie same” jak w modelu flagowym.

Serwis tłumaczy pomysł Samsunga na obniżenie ceny choć jednego modelu składanego smartfona chęcią utrzymania dominującej pozycji w tym segmencie rynku. Chińskie firmy podgryzają tutaj coraz mocniej firmę z Seulu.

To co pisze SisaJournal-e, współgra z tym, co latem ubiegłego roku mówił Roh Tae-moon, jeden z dyrektorów Samsunga, na konferencji prasowej po prezentacji Galaxy Z Fold 5. Wspomniał o pracach w kierunku obniżenia kosztów produkcji składanych komórek i nie wykluczał, że w przyszłości pojawi się składak jego firmy w bardziej przystępnej cenie.

Foto: Samsung.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *