Porsche Taycan Turbo GT. Ponad tysiąc koni i ponad milion złotych 

Porsche Taycan Turbo GT

Porsche zaprezentowało swój najmocniejszy dotąd samochód. Porsche Taycan Turbo GT jest w stanie na dwie sekundy zwiększyć moc do 1108 KM i 1340 Nm momentu obrotowego.

Cóż… Takiego samochodu Porsche wcześniej po prostu nie miało. Nowe Porsche Taycan Turbo GT ma standardowo 580 kW/789 KM.

Kiedy jednak mamy w samochodzie pakiet Weissach i aktywujemy funkcję Attack Mode, moc rośnie na dwie sekundy do 1108 KM. To pozwala rozpędzić się do setki w 2,2 sekundy i w 6,4 sekundy do 200 km/godz. Prędkość maksymalna samochodu to natomiast 305 km/godz.

Porsche Taycan Turbo GT to nie tylko mistrz szybkiego startu. Samochód na legendarnym torze Nuerburgring przejechał okrążenie w czasie 7:07.55 – to najlepszy wynik osiągnięty tutaj przez jakikolwiek czterodrzwiowy samochód. Bez względu na rodzaj jego napędu.

Porsche Taycan Turbo GT pokonało również okrążenie na kalifornijskim torze Laguna Seca w czasie 1:27.87 – to z kolei najszybszy wynik, jaki tam osiągnął jakikolwiek samochód dopuszczony do jazdy po drogach publicznych.

Porsche Taycan Turbo GT – zasięg i cena

Zasięg nowego Porche sięga 556 jednostek WLTP – realnie więc w trybie mieszanym około 475 km. Maksymalna moc ładowania to natomiast aż 320 kW.

Porsche Taycan Turbo GT jest o 75 kilogramów lżejsze niż Taycan Turbo S, ale i tak waży solidne 2,22 tony. W standardzie mamy między innymi 21-calowe kute felgi, ceramiczne hamulce, sportowe kubełkowe fotele, aktywny tylny spojler oraz matrycowe reflektory.

Cena? Tu nie jest dobrze. Ceny Porsche Taycana Turbo GT i Taycana Turbo GT z pakietem Weissach zaczynają się od 1 110 000 zł.

Foto: Porsche.

Podziel się artykułem