Jak tanio poprawić WiFi w domu? Zainstalować wzmacniacz sygnału

tani wzmacniacz sygnalu wifi me60x

W dużych mieszkaniach lub piętrowych domach sygnał WiFi bywa wystarczający tylko w części pomieszczeń. Ten problem można szybko rozwiązać, sięgając po niedrogi wzmacniacz sygnału.

Z pewnością rozwiązaniem idealnym jeżeli chodzi o szybką sieć WiFi jest jej zbudowanie z wykorzystaniem kilku routerów mesh. Ale to rozwiązanie – po pierwsze – nie jest tanie, a po drugie niekoniecznie potrzebne w wypadku mniejszych nieruchomości.

Lepszą opcją bywa zbudowanie sieci WiFi z wykorzystaniem jednego routera i jednego wzmacniacza sygnału. Zapewni to szybko działającą sieć bezprzewodową w większości typowych polskich domów i mieszkań i to jeszcze za niewielkie pieniądze.

Mercusys, tania marka należąca do TP-Link, wprowadziła właśnie na polski rynek niedrogi i łatwy w obsłudze wzmacniacz sygnału ME60X.  

Urządzenie pracuje w standardzie WiFi 6 i oferuje prędkości do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Za jego zasięg odpowiadają dwie zewnętrzne, regulowane anteny o wysokim zysku wpierane przez technologię Beamforming, która ukierunkowuje sygnał WiFi w stronę naszego sprzętu łączącego się z internetem, zapewniając im w ten sposób lepszy zasięg i prędkości transmisji.

Co ważne, dzięki zgodności ze standardem EasyMesh, ME60X pozwala na stworzenie domowej sieci mesh z dowolnym routerem obsługującym ten standard, niezależnie od producenta.

Wzmacniacz ma gigabitowy port, więc można wykorzystać go do wygodnego podpięcia do internetu starszego telewizora smart, konsoli bez funkcji WiFi czy komputera stacjonarnego.

Wbudowany wskaźnik siły sygnału pozwoli w prosty sposób znaleźć optymalne miejsce dla wzmacniacza. A sama konfiguracja urządzenia jest łatwa i można jej dokonać na trzy sposoby: poprzez mechanizm WPS (przycisk na obudowie routera), aplikację mobilną lub klasyczny interfejs przeglądarkowy. 

Korzystając z aplikacji MERCUSYS dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia.

W tym wszystkim cieszy cena wzmacniacza – to około 180 zł.

Foto: Mercusys

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *